השאלה החמה בשוק היום היא האם ביוני, כאשר אפל ישיקו את הגירסא החדש של ה iPhone OS 3.0, היא גם תשיק מכשיר iPhone חדש ומשודרג. ההנחה היא שכן, אך אין עדיין הרבה פרטים על המכשיר החדש. אבל כמו לפני כל השקה של אפל, השמועות נאספות ומתחזקות ככול שמועד ההשקה קרב (ולרוב הן גם פוגעות נכון).

כרגע מדובר על מכשיר שככל הנראה יראה ממש דומה למכשיר הנוכחי ואת מעטפת הפלסטיק השחורה/לבנה תחליף גירסא מתכתית בצבע שחור מט (כפי שניתן לראות בתמונה מטה). עוד מספר השערות שהועלו לגבי המכשיר החדש: האם אפל תחליף את המעבד הנוכחי במעבד חדש מרובה ליבות? המועמד העיקרי הוא מעבד ARM A9 multi-core processor. האם נקבל זיכרון בנפח של 32GB (כפול מהגירסא הנוכחית)? האם צפוי גם שדרוג של המצלמה לרזולוציה גבוהה יותר, אפשרות להקלטת וידאו ונעז לחשוב שנקבל גם פלאש?

אולי נראה גם מסך מסוג OLED וסוללה חדשה אשר יאפשרו לאפל להאריך משמעותית את חיי הסוללה? האם נראה מכשיר מסוג iPhone Nano ? האם ישדרגו את יכולות הגלישה של המכשיר הנוכחי למהירות של עד 7.2 מגה ביט?

כמובן שכל מה שצויין פה אלה שמועות והשערות בלבד, שכן ככול שחודש יוני מתקרב נדע  פרטים נוספים. בכל מקרה אם רוב מה שצויין פה יתקיים בגרסה הבאה, הוא ללא ספק יהיה מכשיר מעניין מאוד…

קרא עוד:  5 מוצרים שכדאי לכם לבדוק ב-Cyber Monday

עדכון: iPhone 3Gs הושק רשמית, 199$ ל-16GB