העובדה שקצת פחות משנה מפרידה בינינו לבין דגם האייפון הבא, לא מפריעות לשמועות לזרום. על פי הדיווחים האחרונים, צפויה אפל (Apple) לוותר על יציאת האוזניות 3.5 מ"מ הסטנדרטית לטובת צמצום עוביו של המכשיר – שהתעבה במעט בצמד המכשירים האחרון.

על פי הדיווח של האתר 9to5mac, כבר באייפון הבא, כלומר ב-iPhone 7 שיוכרז כפי הנראה בספטמבר שנה הבאה, צפוי המכשיר להיות דק במילימטר אחד פחות – זאת הודות להסרת יציאת האוזניות הסטנדרטי. עוד דווח כי לצורך חיבור אוזניות בדגם האייפון הבא יצטרכו המשתמשים לעבור לאוזניות אלחוטיות שיתחברו למכשיר באמצעות קישוריות הבלוטות' או באמצעות מחבר ה-Lightning.

מהלך שכזה, אם אכן ייצא לפועל, וודאי יגרום לתרעומת לא קטנה בקרב צרכני החברה שיאלצו לרכוש אוזניות אלחוטיות. יחד עם זאת, יש להניח כי אם אכן השמועה נכונה, תצייד החברה את המשתמשים במתאם מיוחד לאוזניות הישנות בחיבור Lightning.

זוהי אינה הפעם הראשונה בה אפל שוקלת לוותר על חיבורים סטנדרטיים, ולמעשה כבר עשתה זאת בעבר: אשתקד, בעת השקת מחשב המקבוק פרו בעל טכנולוגיית ה-Force Touch, ציידה את זה בשני חיבורים בלבד: חיבור ה-USB-C, שמשמש גם לטעינת המכשיר, וכן ביציאת אוזניות 3.5 מ"מ. ניתן לשער כי בסופו של יום ייעודה של החברה הוא לזנוח את כל היציאות שדורשות כבלים למיניהם, ולהשאיר את העתיד בטכנולוגיה אלחוטית ללא כבלים.

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.