ביחד עם שחרור iOS 10 אמש, העדכון שגרם לחלק מהמשתמשים בעיות במכשיר, אפל (Apple) החלה לפרוס גם את watchOS 3, גרסה חדשה למערכה ההפעלה לשעון אפל, ה-Apple Watch ומדובר בשדרוג רחב למדי עם שיפור משמעותי לממשק המשתמש, במהירות הפעלת האפליקציות ועוד.

הדור הראשון של Apple Watch זכה לביקורות מעורבות כשהמבקרים, ובניהם גם אנחנו בסקירה של האפל ווטץ', 'הורידו לו נקודות' על האיטיות המורגשת בשימוש השוטף ובמיוחד בעת שיגור אפליקציות. כשהוכרזה הגרסה החדשה של מערכת ההפעלה קווין לינץ', סגן נשיא אפל לטכנולוגיה, ציין כי אפל קשובה לתלונות המשתמשים ואחת הנקודות שצוות האפל ווטץ' תיקן היא מהירות התגובה ואכן עם watchOS 3 החברה ביצעה אופטימיזציה טובה יותר במערכת.

למרות שממשק העיגולים המבלבל נשאר, יש עתה דרך נוחה יותר לגשת לאפליקציות מועדפו ואלה נשארות בזיכרון לשם הפעלה מהירה יותר. בנוסף שונתה ההתנהגות של הכפתור הצידי ובמקום להציג את רשימת החברים, לחיצה עליו מאפשרת לעבור במהירות בין האפליקציות המועדפות.

מסכי השעון (Watch Faces) זכו גם לשיפורים ב-watchOS 3 וניתן להחליף בין מסכי שעון במהירות על-ידי גרירה ימינה או שמאלה ובחירה במסך השעון הרצוי. כמו-כן לאלו נוספו Complication, מעיין ווידג'טים המאפשרים להציג מידע בחטף מתוך אפליקציה מסויימת.

בנוסף לאלו ישנם עוד שינויים רבים: נוסף יישום המאפשר לתרגל נשימות, מצב חירום המאפשר לשלוח הודעה לאיש קשר שנקבע מראש או מוקד חירום על-ידי לחיצה ארוכה על הכפתור הצידי, אפשר לצייר את האותיות על המסך בנוסף ליכולת ההכתבה הקולית, מצב כושר המאפשר 'להתחרות' בחברים ועוד.

קרא עוד:  תופעה: מכשירי iPhone 11 נשרטים 'מעצמם'

כאמור, העדכון ל-watchOS 3 זמין כבר עתה ועל-מנת לעדכן את שעון האפל ווטץ' שברושתכם לגרסה החדשה יש להפעיל את אפליקציית השעון על-גבי מכשיר האייפון ולהוריד את העדכון.