גם השעון החכם של אפל לא חמק מידיהם המקצועיות של אנשי iFixit, שקיבלו על עצמם את האתגר לפרק את השעון לגורמים על מנת לבחון את תוכנו. התוצאה: אם התקלקל – תאלצו לקנות חדש.

על פניו, נראה שעון קטן המימדים כלא מורכב ומדי לפירוק והרכבה, אולם המציאות דווקא מראה אחרת: מעבר לרצועת השעון שניתנת לפירוק והרכבה ללא עזרת כלים חיצוניים אלא על-ידי לחיצה ודחיפה, מסתתרים להם לא מעט רכיבים פנימיים המסובכים ביותר לפירוק. מסך התצוגה החיצוני שהוא למעשה החלק הפשוט ביותר לפירוק ניתן להסרה קלה באמצעות מעט חימום וסכין משוננת, כשמתחתיו מסתתרת לה התצוגה עצמה המורכבת במיוחד לפירוק על שלל גידיה והכבלים המחזיקים אותה.

השלב הבא בפירוק היא סוללת השעון שבאופן קצת מפתיע אינה מורכבת במיוחד, אך עדיין נדרש ידע טכני על-מנת להחליפה בצורה עצמאית. מעבר לכך מדווח iFixit, שבב ה-S1 שהוא לב ליבו של השעון אינו ניתן לפירוק והחלפה. במילים אחרות: אם חלילה התקלקל לכם המכשיר מכל סיבה שהיא – תאלצו לקנות חדש. זאת, ככל הנראה, עקב העובדה שהוא מולחם לגוף המכשיר עצמו, זאת במידה והתקלה היא אינה סוללה.

על פי ההיסטוריה של כלל מוצרי אפל, שעון ה-Apple Watch בדורו הראשון צפוי לזכות לשדרוג של ארבע מערכות הפעלה עתידיות, מה שאומר שהוא עשוי להחזיק לפחות מספר שנים.

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.