לפני כחודש אפל שחררה את גרסה iOS 9 למשתמשי האייפון, האייפד והאייפוד טאץ’, וימים ספורים לאחר מכן הושקה גם watchOS 2, למשתמשי השעון החכם, זאת אחרי עיכוב קל שנבע מגילוי של באג משמעותי בגרסה החדשה. מלבד החידושים שאותם הבליטה החברה כמו תמיכה באפליקציות צד ג’ מקומיות, תצוגות תצוגות שעון חדשות ועוד, Apple Watch selection Hebrewהגרסה מרחיבה את התמיכה בעברית באופן ניכר וכעת ניתן להשיב להודעות בעברית עם תגובות מובנות, אותן ניתן לערוך מהאפליקציה המותקנת על האייפון. אולם מעניין ושימושי עוד יותר היא האפשרות להכתבה קולית בעברית.

עד כה השעון תמך בהצגת פונטים בעברית – זאת כחלק מהעובדה שמערכת ההפעלה שלו watchOS, מבוססת על iOS שכבר עברה תהליך גיור לשפה העברית (שהחל בגרסה 3 והוא ממשיך עד היום), ורק לאחרונה אפל הוסיפה תמיכה ליישור מימין לשמאל.

פעולות אלו מהדהדות את דבריו של טים קוק, מנכ”ל אפל, בביקורו האחרון בישראל. אז ציין קוק שהוא יפעל להרחיב את התמיכה בשפה המקומית למשתמשים בישראל במוצרים ובשירותים של אפל. בין הדברים שלפי הדיווח קוק התייחס אליהם ניתן למצוא תמיכה מקומית לשירות התשלומים הדיגיטלי של אפל, השקת השעון בישראל ואולי אפילו הקמת חנות רשמית. קוק גם התייחס לנדבך שהוא אולי החסר ביותר בחווית השימוש במכשירי האייפון, האייפד והשעון והוא הרחבת התמיכה של סירי בשפה העברית. מאז נראה כי קוק עמד באופן מסוים במילתו כאשר הכתבה קולית ותמיכה (כמעט) מלאה לקהל המשתמשים הישראלי הגיעו לאחרונה למשתמשי האייפון וכעת גם למשתמשי השעון.

קרא עוד:  ירידת מחיר: צמיד Mi Band 4 של שאומי ב-30 דולרים

כתב: נתי שוחט ופורסם לראשונה באתר iPhones