לצד זוג מכשירי ה-iPhone XS ו-iPhone XS Max, חשפה אפל (Apple) את הדור הבא של השעון החכם שלה, Apple Watch Series 4, שזכה לעיצוב חדש בפעם הראשונה מאז נחשף לפני שלוש שנים, לצד שיפורים פנימיים ומסך גדול יותר.

עיצוב חדש-ישן

השעון אמנם עוצב מחדש, אך שומר על העיצוב הכללי של קודמיו: המכשיר נשאר בצורת ריבוע עם פינות מעוגלות, כאשר כעת המסך של השעון גדל בכ-30 אחוזים והוא תופס את רוב שטח הפנים הקדמי, פרט לשוליים דקיקות המקיפות אותו. גם הכתר הדיגיטלי עוצב מחדש וכעת הוא כולל מנוע רטט שנותן תחושה מכנית יותר לסיבוב שלו, וכמו כן גם מעוצב עם טבעת אדומה עדינה במקום העיגול האדום מהדור הקודם שעיטר את גרסת ה-LTE. רצועות השעון מהדורות הקודמים יתאימו גם כאן, כאשר העיצוב החדש הופך את השעון לדק יותר מהדורות הקודמים, ואת הרמקולים לחזקים יותר. המסך הגדול יותר מנוצל במספר עיצובי שעון חדשים, כגון אחד שמראה יותר פרטים על כל קיצור ואחד נוסף שכולל עד שמונה קיצורים.

יותר ביצועים

שעון Apple Watch Series 4 כולל את מעבד ה-S4 החדש של החברה, מעבד כפול ליבה בארכיטקטורת 64-ביט, שלדברי אפל הוא מהיר פי שתיים מהדורות הקודמים. השעון יכלול מגוון חיישנים חדשים ובראשם חיישן אק"ג המחקה את מכשיר הקרדיוגרף לבדיקת הפעילות החשמלית של הלב ופועל על ידי הנחת האצבע למשך 30 שניות על הכתר הדיגיטלי החדש וכן אפשרות לקבלת התראה כאשר עונד השעון נפל ונדרש להתקשר לשירותי החירום.

קרא עוד:  למה שאחרים ידליפו? גוגל פרסמה טיזר רשמי ל-Pixel 4

שעון Apple Watch Series 4 יגיע בדגמי אלומיניום (בצבעים שחור, אפור חלל וכסוף) ופלדת אל חלד (בצבעים ורוד, שחור מבריק ושחור רגיל), כולל גרסאות של Nike ו-HERMES.

המחיר לשעון ללא קישוריות LTE יתחיל מ-399 דולרים, לשעון כולל קישוריות LTE מ-499 דולרים, כאשר המחיר עבור סדרה 3 ירד ל-279 דולרים. הזמנות מוקדמות תחלנה ביום שישי והשעון יגיע לרוכשים ב-21 לחודש. מערכת ההפעלה החדשה לשעוני החברה, watchOS 5 תגיע לכלל השעונים חוץ מהדור הראשון ב-17 לספטמבר.