בעדכון שהגיע לשעון ה-Apple Watch החדש, הפעילה אפל (Apple) את חיישן האחראי לבדיקת האק"ג זאת לצד שלל שיפורים ותוספים לבעלי השעונים של החברה.

כזכור, סדרה 4 של Apple Watch שהוכרז בספטמבר האחרון כללה שלל חידושים, כאשר הבולט שבהם היה האפשרות לבצע בדיקת אק"ג ישירות מהשעון. בגבו של השעון ובכתר הדיגיטלי מותקנים אלקטרודות המאפשרים את ביצוע הבדיקה עד ידי זרמים חשמליים, אם כי עד עתה לא נכללה אפשרות תוכנתית לביצוע הבדיקה.

כעת, בעדכון watchOS 5.1.2 ששוחרר הלילה, החברה פותחת את האפשרות לקהל המשתמשים, בינתיים בארה"ב בלבד. הבדיקה מתבצעת על ידי הנחה של האצבע על הכתר הדיגיטלי למשך שלושים שניות רצופות, אשר לאחריהן יוכל המשתמש לגשת לתוצאות באמצעות אפליקציית הבריאות במכשיר האייפון המקושר לשעון, לשלוח את תוצאות הבדיקה לרופא או לקבל אותן בצורה מסודרת.

בנוסף לכך, העדכון מאפשר לשעון להתריע על מצב של "פרפור חדרים", המעיד על דופק לב לא תקין, או לחלופין אם הלב פועל באופן תקין. נוספו ווידג'טים לאפליקציות המובנות של אפל בעיצובי השעון החדשים של סדרה 4 (Infograph ו-Infograph Modular) וכן מעתה ניתן לשלוט על זמינות באפליקציית ווקי-טוקי דרך מרכז הבקרה.

העדכון החדש זמין לכלל משתמשי ה-Apple Watch פרט למחזיקי השעון הראשון, אם כי השימוש באפליקציית האק"ג מוגבלת לבעלי סדרה 4 בלבד, ונכון לרגע זה רק לתושבי ארה"ב.