Apple Watch שעון אפל

כבר הצטרפתם לטרנד השעונים החכמים? לאפל (Apple), באיחור לא ממש קל, זה כבר קרה. אחרי ים של שמועות, הערכות ותצוגות ראשוניות, ה-Apple Watch (שעון אפל) על שלל תצורותיו הגיע לשוק והוא מביא עמו את כל מה שאנחנו כבר מכירים מאפל, אבל במוצר קטן ומגניב. לקחנו את השעון החדש באדיבות iStore לבדיקה.

מיני אייפון

במבט ראשון, אפל הצליחה להפתיע אותנו. למה? כי לפני שהנחנו עליו את הידיים, בפועל חשבנו שמדובר בשעון גדול ממדים, גס ועב כרס. אבל התבדינו. השעון קטן יחסית, נראה אלגנטי ולא ממש בולט כפי שחששנו, ואפשר אפילו לומר שהוא יפה, לפחות דגם ה-1.5 אינץ' שבדקנו. המסגרת המתכתית לא יכולה להזכיר לנו משהו אחר פרט ל-iPhone הראשון, ולמעשה זה גם מרגיש כמו מיני iPhone, אבל במידות עוד יותר קטנות.

העיצוב, הבנייה והמראה הם ללא ספק מובהקים לייצור של אפל, כמו גם מגוון הרצועות הרבות שניתן לבחור מהן – ולשלם על כך בהתאם. אבל יש כאן מספר חידושים נוספים הן לאפל והן לנו כמשתמשים כמו הגלגלת שמסייעת לסייר בין האפשרויות ולבצע זום מהיר בתמונות ובמפות, המסך כשלעצמו שבלחיצה ארוכה מתפקד ככפתור בזכות טכנולוגיה חדשה המכונה Force Touch ומסוגלת לזהות את עוצמת הלחיצה של המשתמש, וכפתור צד נוסף לגישה מהירה לחברים.apple_watch_6

השעון הכי מתקדם היום

ה-Apple Watch מרגיש כמחשב לכל דבר. יש המון אפשרויות, מבחר האפליקציות רק הולך וגדל ונדמה כי כיום זהו השעון הטכנולוגי ביותר שתוכלו להשיג. כן, גם בהשוואה לשעוני ה-Android Wear, לאפל יש הרבה מה להציע והיא עושה זאת אף בממשק שונה, מעט מורכב אבל עשיר באפשרויות.

אז קודם כל הוא שעון. כן, כזה שמציג את השעה, בין אם בספרות דיגיטליות או אנלוגיות, אך עם מגוון מצומצם מאוד של עיצובים לבחור מהם. המסך כבוי בזמן המתנה ובזכות החיישנים הטמונים בו, בכל פעם שמרימים את היד כדי לראות מה השעה, הוא מופעל באופן אוטומטי. טוב, ברוב המקרים.

השימוש השני שלו והיותר חשוב, הוא להעביר את ההתראות שמתקבלות ממכשיר הטלפון אל השעון ובזמן אמת. כלומר, כל התראה כלשהי משתקפת ישירות בשעון בדיוק כפי שהיא מוצגת בטלפון. כך הודעות מהמסנג’ר, WhatsApp, תזכורת על פגישה קרובה או התראה מפייסבוק (Facebook) תוצג בשעון מיד ותלווה ברטט כפול ועדין וגם צליל קטן של פעמון. משתמשים אשר רגילים לפתוח את המסך של ה-iPhone בכל מספר דקות, יגלו עכשיו שהמעקב קל יותר, ואולי מטריד יותר, כשניתן רק להציץ בהתראה ולמחוק אותה. אבל כן, זה גם מפריע יותר ואולי אף פחות נעים לצד השני לראות משיהו שכל רגע מתבונן בשעון, במיוחד בישיבה או בעת שעסוקים בשיחה עם אנשים, כך שאין זה שונה מלהיכנס לפגישה ולשחק בטלפון. עם זאת, ניתן להגדיר את היישומים שמעוניינים לקבל מהם התראות, ולבחור לבסוף רק את החשובים, באופן אישי.

קרא עוד:  סקירה: ADATA HD770G - כונן נייד קשוח לגיימרים

עוד בנושא

שעון אפל יכול יותר אבל מסוגל פחות

לחיצה על הגלגלת, פותחת עולם ומלואו של אפליקציות, אבל בממשק מהסוג שלא הכרנו, וכזה שפחות מתאים לאפל לעצב. זהו ממשק שלוקח זמן להבין, להתרגל ולהתמצא במרחב שלו. כל היישומים פרוסים במעין עיגולים עיגולים שניתן לסייר ביניהם בתנועה על המסך, כשבוחרים את היישום הרצוי על ידי נגיעה בו או מעבר עם הגלגלת. בתוך כל יישום שכזה גם כן מסתתר איזשהו תת תפריט, ואם זה לא מספיק, יש גם החלקה מלמעלה למטה להצגת ההתראות האחרונות, והחלקה מטה למעלה לתפריט מהיר עם שלל כרטיסיות שונות לקבלת מידע מהיר, אבל זה רק כאשר נמצאים בתצוגת השעון. קצת מסובך.

כרגע מבחר היישומים דל יחסית, אבל בהחלט לא חסר דברים: יש מפות ניווט שילוו בין הפניות, גישה למיילים, SMS, חייגן טלפון, שליטה במצלמה, שעון מעורר, כיבוי והפעלת קישוריות, צלצול למכשיר מרחוק כדי למצוא אותו, מזג אוויר, גישה לנגן המוזיקה, פגישות ולוח שנה, שעון עצר וגם יישומי צד שלישי כמו Shazam, Evernote, Instagram ועוד.

apple_watch_5

אנחנו מבינים גם מדוע אפל לא מאפשרת, לעת עתה, להפעיל את השעון ללא טלפון אלא הוא מוגבל לטווח ה-Bluetooth. הסיבה היא שהשעון הקטן הזה מסוגל באופן מסוים להחליף את הטלפון הסלולרי – אפשר לחייג דרכו, לשוחח, להגיב להודעות על ידי שימוש בהודעות מוגדרות מראש או אפילו לבצע הקראה קולית, לקבל הוראות ניווט ועוד. גם אם תרצו, לדוגמה, להאזין באמצעותו למוזיקה, תוכלו לנצל רק 2 ג'יגה-בייט מתוך ה-8 ג'יגה-בייט הפנויים וגם לאחסן תמונות נוגבל ל-75 מגה-בייט. מדוע? באפל כנראה עוד חוששים לתת לו יותר יכולות כי השעון הזה מסוגל לעשות הרבה יותר, רק כרגע הוא מוגבל בכוח.

קרא עוד:  סקירה: Teclast M16 - הטאבלט שרוצה להיות מחשב (ולא ממש מצליח)

יש גם כמה דברים נוספים חדשים למשתמשי אפל ב-Apple Watch החשובים בעיקר לחובבי הספורט אבל לא רק. כמו לדוגמה יישום ה-Activity, פעילויות, אשר מודד וסופר צעדים, מרחק ועוד ומציב בפני המשתמש אתגרים כמו עמידה בקצב לעמוד בקצב, וגם לבדוק האם מדובר בכאלה שלא נחים לרגע או כאלה שלא שקמים מהכורסה. יש מד דופק בגב השעון המסתנכרן עם יישום הכושר בטלפון וניתן להגדיר אימון אישי לפני היציאה עם הצבת יעדים כמו מספר קלוריות, ק”מ או זמן.

מרגיש כמו דור ראשון

ועם כל אלו, עדיין מורגש כי מדובר במכשיר דור ראשון. ההתממשקות עם הטלפון אמנם חלקה, אך לעתים התקשורת ומעבר המידע אטיים עד נורא. לדוגמה, הפעלת המצלמה מרחוק דרך השעון, חיוג לאנשי הקשר, הפעלת המפות, שליטה במוזיקה מרחוק ועוד אילצה אותנו להמתין לא מעט עד שאלו ייטענו. גם הממשק עדיין לא חלק כפי שאנו מצפים מאפל, ורחוק עוד מלהיות מושלם וזה עוד לפני שדיברנו על המחיר.

המסך ב-Apple Watch הוא בגודל 1.5 אינץ’ או 1.7 אינץ’, איכותי מאוד ונראה מצוין גם באור שמש ומגיב היטב למגע, אם כי הוא מגנט לטביעות אצבע. הסוללה מצליחה לשרוד יום של עבודה, אבל זה בקושי ובמיוחד אם לא מתלהבים מדי בימים הראשונים ומשתמשים בו עד שנפלטות להן דמעות מהעיניים, למה זו בעיה? כי אז צריך להיסחב עם המטען הכבד שלו. לא מלהיב במיוחד. גם העובדה כי הוא לא חסין מים, אלא רק נגד השפרצות – זה בעיקר אומר כי לא ניתן להיכנס אתו למקלחת, ויש ולהיזהר בזמן שטיפת ידיים.

למי הוא מתאים?

מדובר כאמור בדגם ראשון, שלדעתנו עדיין לא מספק את הסחורה. כן, הוא נותן כיום מעבר למה שמסוגלים לספק רוב השעונים שם בחוץ, אבל האם זה נכון לשלם כל כך הרבה ולקבל כה מעט רק כדי להיות מסוגלים לקרוא את הסטטוס או לענות בצורה פחות נוחה ועל מסך קטן? המחיר מתחיל ב-349 דולר עבור הדגם הבסיסי וזה קופץ ל-549 דולר וצפונה לדגמים האחרים בהתאם לרצועה וזה לפני מסים מקומיים. בשקלים, iStore מוכרת את השעונים החל מ-2,949 שקל. כן, זה מחיר של טלפון דגל חדש באריזה, לכן כרגע, רק חובבי אפל כנראה ימצאו אותו כאטרקטיבי וכאביזר נוסף לשלל מוצרי אפל שוודאי כבר אצלם.

פורסם לראשונה באתר מאקו

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.