הוא כאן – ואין מה לעשות איתו: בשבוע שעבר השיקה אפל (Apple) את Apple Card, כרטיס האשראי שלה שהוכרז באירוע השירותים במרץ האחרון, אלא שקשה מאוד לעמוד בהוראות השימוש בו.

זה לא שהוא עשוי מזכוכית או משהוא – להיפך, החברה מתגאה וחוזרת פעם אחר פעם על העובדה שהכרטיס עשוי טיטניום, ולא פלסטיק זול כמו, נגיד, כל כרטיס אשראי אחר. או כפי שכתב גולש: "לא צריך אפילו כסף על הכרטיס של אפל – פשוט מנופפים בכרטיס והקופה מבינה שאתם עשירים".

מצד שני, לפי אפל עצמה, הוא לא עמיד יותר מכרטיסים אחרים – ואולי דווקא פחות.

לפי הוראות התחזוקה של Apple Card, אי אפשר לאחסן אותו בשום מקום: החברה כותבת כי יש לאחסן אותו "בארנק, כיס, או תיק העשויים חומרים רכים", חוץ מ"בדים מסוימים, כמו עור וג'ינס, (ה)עלולים להזיק לצבע באופן שלא ניתן להסירו". היא מוסיפה כי יש לאחסן את הכרטיס "בתא ללא מגע עם כרטיס אחר" ובשום פנים ואופן לא " בכיס או תיק שבו מטבעות חופשיים, מפתחות או חפצים אחרים שעשויים לגרום לשריטות". בנוסף, היא מציינת כי "אם ה-Apple Card עשוי הטיטניום שלכם בא במגע עם משטחים קשיחים – ייתכן שהציפוי (הלבן) יינזק".

קרא עוד:  דיווח: האייפון המוזל של אפל יקרא iPhone SE 2, יוכרז רשמית בחודש הבא

כתוצאה מההוראות הללו, הכריזו גולשים רבים בציניות שאפל עומדת להוציא ארנקים מיוחדים לכרטיס העדין (הגרב בתמונה יצא במקור לאייפוד):

או לחילופין, מגן מסך:

אחד הגולשים הרחיק לכת ואמר שהוא רוצה להשאיר את הכרטיס בעטיפה המקורית שלו:

גולש אחר הציע להניח את הכרטיס במעין אקווריום פלסטיק:

ולמי שגר באוסטרליה יש גם אפשרות לכיס הרך ביותר בטבע:

גם הוראות הניקוי (כן, כרטיס האשראי של אפל מגיע עם הוראות ניקוי, אלא מה) מגבילות מאוד: אם הכרטיס מלוכלך, פוקדת החברה להשתמש במטלית מיקרופייבר ואיזופרופנול בלבד לניקוי, ואוסרת על שימוש במטליות וחומרי ניקוי אחרים.

וכל זה בשביל מה? זה הרי לא שיש על הכרטיס מידע חשוב, כמו המספר, התוקף וקוד האימות בן 3 הספרות שיש לכרטיסי אשראי רגילים – כל אלה מאוחסנים באפליקציי Apple Pay במכשיר ה-iPhone של המשתמש. הכרטיס עצמו מכיל אך ורק פס מגנטי ושבב, שקצת לכלוך לא מפריע להם, כמו גם חריטת שם הבעלים ולוגו של אפל.