כחודש וחצי לאחר ששחררה את עדכון הביניים iOS 8.1.2, ומספר חודשים לאחר שהשיקה את 'אם כל הגרסאות' כהגדרתו של מנכ"ל החברה, משחררת אפל (Apple) עוד עדכון גרסה למכשיריה, iOS 8.1.3.

בניגוד לעדכון הקודם שמשקלו היה קטן יחסית, ונאמד בכ-63 מגה-בייט בלבד, גודל קובץ העדכון הנוכחי עומד על כ-250 מגה-בייט. למרות זאת, הוא אינו מציע מאפיינים ותוספות חדשים, אלא בעיקר מספר גדול של תיקוני באגים ובעיות שהתגלו בגרסאות הקודמות של מערכת ההפעלה אותן שחררה החברה.

על פי דיווחים שהתקבלו על-ידי משתמשים שכבר עדכנו לגרסה החדשה, אפל הצליחה לטפל במספר לא מבוטל של באגים הקשורים לשרותי הענן שברשותה, כשמלבד זאת מורגש שיפור ניכר הן בביצועים והן במהירות בעיקר עבור משתמשי המכשירים הישנים יותר, iPhone 4s ו-iPad 2.

כמובן, כמו בכל עדכון אותו משחררת החברה, גם הפעם הגרסה החדשה זמינה להורדה ישירות מהמכשיר עצמו בעזרת מנגנון ה-OTA הקיים במכשירים החל מגרסה 5 ומעלה. למעוניינים, ניתן לחלופין לשדרג לגרסה החדשה באמצעות תוכנת הדגל של החברה, ה-iTunes, בעזרת חיבור המכשיר למחשב.

בתוך כך, מדיווחים ברשת עולה כי מלבד תיקוני הבאגים והבעיות למיניהם, הגרסה הנוכחית חוסמת את חורי האבטחה עליהם התבססו הפריצות הקודמות ומותירה למעשה את המעדכנים ללא היכולת לפרוץ את מכשירם בשלב הנוכחי, לפחות עד אשר תשוחרר פריצה חדשה.

 

*תודה למשתמשת אלונה פרוג על הדיווח

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.