מלבד השקת ה-iOS 8.1 ו-iPad Air 2, באירוע היום חשפה אפל (Apple) גם את הדור השלישי של מכשיר ה-iPad mini, שהוא הדור השני של המכשיר המגיע עם מסך הרטינה (Retina) של החברה. המכשיר חולק מאפיינים רבים עם ה-iPad Air 2 שהוכרז מוקדם יותר, אך עדיין שומר על מפרט צנוע יחסית.

ipad mini 3 hands on 2באופן מפתיע, המכשיר החדש לא השתדרג בצד הביצועים וכולל את אותו שבב ה-A7 של החברה, שבב ה-64-ביט שהוצג יחד עם מכשיר ה-iPhone 5s ונכלל גם ב-iPad mini 2 לצד שבב העזר ה-M7. מצלמת המכשיר נשארה ברזולוציה של של 5 מגה-פיקסל, אך כעת היא משופרת וכוללת יכולת צילום ברצף תמונות, הקלטת וידאו באיכות של 1080p לצד מצלמה קדמית בעלת חיישן של 1.2 מגה פיקסל. המסך נשאר מסוג רטינה בגודל 7.9 אינץ', וחיישן ה-Touch ID של אפל מצטרף לחגיגה ומוטמע בתוך כפתור הבית בדומה לקיים במכשירי ה-iPhone 6 החדשים. שירות ה-Apple Pay לא נכלל פה, אך ניתן להשתמש ב-Touch ID לביצוע רכישות בתוך המכשיר וכניסה מהירה.

המכשיר מגיע בשלושה צבעים: שחור, כסוף וזהב, כאשר iOS 8 מובנית בתוכו. גם פה נזנח נפח האחסון של 32 ג'יגה-בייט – מה שאומר שהגדלים שזמינים הם 1664128 ג'יגה-בייט. ה-iPad mini 3 מתחיל במחיר של 399 דולרים לגרסת ה-16 ג'יגה-בייט עם קישוריות של Wi-Fi בלבד בקפיצות של 100 דולרים לכל דגם. כעת ה-iPad mini 2 (אותו אנחנו מכירים כ-iPad mini עם תצוגת רטינה) מתחיל במחיר של 299 דולרים וה-iPad mini הראשון מתחיל ב-249 דולרים.