כשנה לאחר צאת האייפד 4 ואחרי 3 דורות, אפל היום מכריזה על האייפד הבא ביחד עם האייפד מיני החדש. כל ההדלפות והשמועות דיברו על כך שלאייפד הבא יהיה עיצוב חדש ודקיק יותר, עיצוב שמזכיר את האייפד מיני, ביחד עם שוליים צרים שיתנו לו אחיזה נוחה יותר.
iPad Airה-iPad 5 החדש או בשמו החדש iPad Air, מגיע עם אותו מסך 9.7 אינץ' וה-Retina Display. כעת הוא דק ב-20% מקודמו עד ל-7.5 מ"מ, כשבגזרת המשקל הוא שוקל 453 גרם לעומת 635 גרם בקודמו, כשגם אזור השוליים הוצר ב-43% מה שייתן למשתמש אחיזה נוחה יותר. ה-iPad Air מגיע עם שבב ה-A7 (כפול ליבה Cyclone מתוצרת אפל) עם טכנולוגית ה-64 ביט החדשה ושבב התנועה ה-M7, כשהוא מהיר פי 9 מהאייפד הראשון (ולא, לא טעיתם, ה-A7X לא קיים).

מבחינת חיי סוללה, אנחנו נשארים על אותם 10 שעות המוכרות והאהובות. גם המצלמה הקדמית שודרגה וכעת היא מכילה "פיקסלים גדולים", כשהאחורית נשארה 5MP עם צילום וידאו של 1080p ללא פלאש LED. ה-iPad Air מגיע עם רמקולים סטראופוניים, בשונה מהרמקול המונופוני היחיד שהיה לנו עד כה באייפדים אולם ללא החיישן הביומטרי כפי שהשמועות חזו.

האייפד אייר יעלה באותו מחיר כמו קודמיו, $499 ל-16GB הבסיסי כשהתוספת ל-3G/LTE היא $120 ועוד הכפלת זיכרון תעלה $100. הוא יגיע ב-1.11 למגוון רחב של מדינות שונות, כשישראל כרגע לא מביניהם.

עוד בנושא: