למרות כי נראה שאפל (Apple) הזניחה את ה-AppleTV, שלא זכה באחרונה לשדרוגים מהותיים, נראה כי היא בהחלט לא מתכוונת להזניח את מזרים המדיה הוותיק ומתכננת עבורו שדרוג משמעותי.

על-פי השמועות והדיווחים האחרונים, הדור הבא של המזרים יקבל מעט מן התכונות המאפיינות את קו מוצריה הניידים של החברה, לרבות סירי, העוזרת האישית, שהופיעה לראשונה במכשיר ה-iPhone 4S ותרחיב את אופקייה גם לסלון הביתי. בנוסף, לראשונה אפל תשיק חנות יישומים חיצונית בנוסף ליישומים הקיימים כיום במכשיר שמתפקדים למעשה כערוצים לצפייה בלבד. כך, יוכלו מפתחי היישומים לבנות אפליקציות ומשחקים מיוחדים המותאמים במיוחד למסך הגדול.

גם על צד החומרה ישנו שדרוג ונטען כי לראשונה תשלב החברה את שבב ה-A8 החדש הקיים במכשירי ה-iPhone 6 וה-6 Plus לצד תמיכה ברזולוציית 4K – שדרוג מתבקש לנוכח השנה וחצי האחרונות בהן "הזניחה" ודחקה אותו לפינה – בניגוד לגוגל שדואגת לתת דגש מיוחד למזרים המדיה Chromcast, אמזון עם ה-FireTV וסטרימרים מבוססי אנדרואיד נוספים.

דיווחים אלה, מצטרפים למעשה לדיווחים הקודמים בהם נאמר כי החברה צפוייה להכריז כבר ביולי השנה על שרות טלויזיוני חדש, שיושק בספטמבר, סמוך להכרזתם של מכשירי האייפונים החדשים או ייתכן אף באותו מעמד. סנונית ראשונה למהלך שכזה קיבלנו כבר באירוע ה-Spring Forward, במהלך הכרזתו של שעון ה-Apple Watch, אז הכריזה על שיתוף פעולה עם רשת HBO האמריקאית. המכשיר, כך טוענים, צפוי להיחשף בארוע ה-WWDC 2015 לצידן של גרסאות חדשות למערכות ההפעלה השולחנית והניידת של החברה וכן שרות מוזיקה חדש.

קרא עוד:  בדיקה העלתה: ה-MacBook Air עשוי להיות איטי יותר מהדגם הקודם

בעבר, היה זה המנכ"ל המיתולוגי של החברה, סטיב ג'ובס שטען כי ה-AppleTV הוא למעשה תחביב של החברה ותו לא. אם נאמין לשמועות האחרונות, נראה כי בהחלט היא הולכת להשקיע בתחום הזה.