בהתאם לתכניותיה, השיקה אפל (Apple) היום (ו') את שירות תכני הטלוויזיה החדש שלה Apple TV Plus, שיתחרה ראש בראש מול נטפליקס (Netflix), אמזון (Amazon), הולו (Hulu) ובקרוב גם דיסני (Disney) בשוק הולך ומצטופף. השירות זמין החל מיום השקתו במעל מאה מדינות, בהן גם ישראל. תכני הסדרות אף מתורגמים לעברית בכתוביות אותן ניתן להפעיל (כמו גם בעשרות שפות אחרות).

ניתן לצפות בתכני השירות באמצעות מגוון המכשירים הניידים של אפל (iPhone ו-iPad), מחשבי מקינטוש, מכשירי iPod Touch וכמובן מזרים המדיה Apple TV. ואולם בניגוד להרגלה, חברה הפעם אפל מראש גם לחברות נוספות בכדי להציע את השירות דרכן, כך שניתן להוריד את אפליקציית Apple TV ולצפות בתכני השירות במזרימי המדיה של אמזון ורוקו (Roku), ובדגמים מסוימים של טלוויזיות חכמות מתוצרת סמסונג (Samsung) ו-LG.

באשר לתכנים, השירות עולה לאוויר עם קטלוג מצומצם יחסית של סדרות, אך כולן בלעדיות לאפל. הרשימה כוללת סדרת מדע בדיוני ופנטזיה בשם See ובכיכובו של ג'ייסון מומואה, סדרת דרמה בשם "The Morning Show" העוקבת אחר ההתרחשויות מאחורי הקלעים של תכנית בוקר בכיכובם של ג'ניפר אניסטון וסטיב קארל, וסדרה תיעודית אודות פילים באפריקה בשם "The Elephant Queen". בסך הכל, לפי הדיווחים, השקיעה אפל מיליארדי דולרים בהפקות שכבר עלו לשירות, ובסדרות נוספות שצפויות לעלות במהלך החודשים הקרובים.

כמה זה עולה? המחיר למנוי חודשי בישראל עומד על 17.90 שקלים, אולם כל מי שירכוש מכשיר נייד, מחשב או מזרים מדיה מתוצרת אפל (או רכש אחד במהלך החודש האחרון) יהנה משנה שלמה של גישה לשירות בחינם, אחריה יתחדש המנוי בתשלום באופן אוטומטי.