כמעט שנתיים חלפו מאז אפל (Apple) הציגה את דגם ה-Apple TV האחרון, בו שילבה חנות אפליקציות ואת המסייעת סירי (Siri). כעת לפי הערכות, החברה תציג דגם חדש שלו תוסיף תמיכה בזרמת וידאו ב-4K ונראה כי יש הוכחה ראשונה לכך בשטח.

משתמש בפורום של MacRumors רכש לאחרונה מחנות iTunes הבריטית את הסרט "Passengers" באיכות Full HD, אם כי התעמקות בהיסטורית הרכישות שלו הביאה לגילוי: על פי הכתוב, ניתן לראות כי הסרט נרכש לכאורה באיכות 4K ועם תמיכה ב-HDR, איכות בה מזרים המדיה של אפל אינו תומך. משתמש נוסף גילה את אותו הכיתוב "4K, HDR" כשהוריד את הסרט "חיות הפלא והיכן למצוא אותן".

יכול בהחלט להיות שמדובר בבאג תכנתי, אך הספקולציות ברשת גורסות אחרת. עוד בחודש פברואר הגיע דיווח מבלומברג לפיו אפל מתכננת דור חמישי ל-Apple TV עם תמיכה ב-4K שיוצג עוד השנה, ואפילו בכנס המפתחים השנתי, WWDC 2017, מנכ"ל החברה טים קוק הבטיח ששיפורים משמעותיים מתוכננים למכשיר, אך לא הסכים לפרט.

כך אפל כבר מכינה את הקרקע ל-4K עם קידוד H.265 בהקלטת מסך ב-iOS 11 וב-tvOS 11, וכן מכשירי ה-iPad Pro החדשים יכולים להציג תוכן עם תמיכה ב-HDR. נראה שמעבר למכשירי iPhone ו-iPod חדשים מצפים לנו הפתעות גם בתחום צריכת הטלוויזיה באירוע של אפל שצפוי להיערך בתחילת ספטמבר.