אחרי כל הויכוחים שלנו (ושלכם) למי יש יותר גדול, השורה התחתונה זה בסופו של דבר יצרניות הסמארטפונים מצליחות לכבוש את השוק, או במילים אחרות: גודלם מול המתחרים.

חברת המחקר והסטטיסטיקות Nilsen, עושה סדר במספרים ומפרסמת דוח על שוק הסמארטפונים בארה”ב שעד לא מזמן עמד קרב צמוד של מערכת ה-iOS מול מערכת האנדרואיד. על פי הדוח, אפל נחשבת ליצרניות הסמארטפון הגדולה ביותר כיצרנית יחידה לסך המכשירים שלה, אולם אם מסתכלים על שוק מערכות ההפעלה היא ממוקמת במקום השני לאחר מערכת האנדרואיד כשהיא צוברת פער של 11 אחוז ממערכת ה-iOS עם 39 אחוז נתח שוק.

Windows Phone צומחת, נוקיה לא בסביבה
RIM עדיין נשארה במקום השלישי בעולם (20%), אחרי ה-iOS והאנדרואיד, ולא נראה כי היא מאוימת כרגע ממערכת ה-Windows Phone של מיקרוסופט הממוקמת במקום הרביעי עם 9 אחוז נתח שוק –  שזו גדילה משמעותית מצד מיקרוסופט. נוקיה כשלה בחדירת מכשירי ה-Symbian לארה”ב והיא ממוקמת במקום החמישי עם 2 אחוז נתח שוק זאת אחרי HP עם מערכת ה-WebOS.

מכיוון שאת מערכת האנדרואיד יצרניות רבות מאמצות, או למעשה היצרניות עובדות במקביל עם כמה מערכות הפעלה, אין חברה אחת שמצליחה לבלוט ולהגיע למספרים של אפל, אך הגדולה כיום באחיזת השוק למכשירי האנדרואיד היא HTC עם 14 אחוז מתוך סך מכשירי הסמארטפון בעולם וכן היא גם מחזיקה במקום הראשון למכשירי Windows Phone עם 6 אחוזים נתח שוק. מוטורולה ממוקמת אחריה ומחזיקה במקום השלישי ובמקום הרביעי נמצאת סמסונג עם 8 אחוז נתח שוק.

קרא עוד:  גוגל מסבירה מדוע מחוות המגע ב-Android Q מהירות ונוחות יותר לרוב המשתמשים

יש לזכור כי הנתונים מתבססים על השוק בארה”ב, שם חברות כמו נוקיה לא זוכות לחדירה גבוהה במיוחד, ועל כן באירופה נצפה כי לנוקיה נתח שוק גדול בהרבה ולעומת זאת באסיה שם האייפון נמכר במספרים נמוכים ומערכת האנדרואיד שולטת בפער ניכר עוד יותר.

עדכון: קיבלנו נתונים נוספים על כלל שוק הסלולר העולמי. לפי נתוני IDG, נוקיה עדיין במקום הראשון עם 24 אחוזים נתח שוק המכשירים בעולם, לאחריה בהפרש לא גדול סמסונג עם 19 אחוזים ו-LG סוגרת את המקום השלישי עם 6 אחוזים בלבד. אפל ממוקמת במקום רביעי עם הצמיחה הגדולה ביותר ולאחריה ZTE הסינית. סמסונג כמעט והצליחה להתעלות על כולם עם מכירות של 19.2 מיליון מכשירים אשר נמכרו ברבעון האחרון הממקם אותה מקום שני לאחר אפל (20.3 מ') ולפני נוקיה (16.7 מ'). נתון מעניין נוסף הוא גדילת שוק הסמארטפונים הצומח משנה לשנה בכמעט 80 אחוזים.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.