אירוע הפתיחה בכנס המפתחים השנתי WWDC של אפל (Apple) הולך להיות עמוס במיוחד, כך לפחות לפי השמועות והדיווחים האחרונים. כבר למדנו שככל הנראה מעבר לעדכוני מערכות ההפעלה מחכים לנו הכרזות  על רמקול חכם עם Siri ודגם iPad Pro חדש. כעת האתר הכלכלי Bloomberg טוען כעת כי במהלך האירוע תציג החברה גם רענון משמעותי לליין מחשבי ה-Macbook (מקבוק) שלה – כולל למחשבי ה-Macbook Pro (מקבוק פרו) שעודכנו לפני כחצי שנה בלבד.

לפי האתר, מחשבי ה-Macbook Pro יקבלו עדכון מינורי אך די משמעותי – מעבדי ה-Kaby Lake של אינטל (Intel), שהוכרזו רק לפני מספר חודשים, ואולי גם הכפלת הזיכרון הפנימי ל-32 ג'יגה-בייט. בנוסף צפויה אפל לעדכן גם את מחשב ה-MacBook עם המסך בגודל 12 אינץ' עם מעבד מהיר יותר ו-16 ג'יגה-בייט של זיכרון RAM, וגם להציג תצורות חדשות של מחשב ה-MacBook Air עם מסך ה-13 אינץ', שנחשב למחשב הזול בסדרה. עם זאת, החברה לא צפויה לעדכן את המסך שלו לתצוגת רטינה.

טרם ידוע מה יעלה בגורל שאר מחשבי המק בהיצע של החברה, כולל מחשבי ה-iMac וה-Mac Mini שלא זכו לעדכון כבר יותר משנה וחצי. החברה הודיעה לאחרונה כי היא עובדת על גרסאות חדשות, כמו גם גירסה חדשה ל-Mac Pro, אך הסיכויים שגם הן יוצגו בחודש הבא קלושים למדי.

כנס המפתחים של אפל, WWDC 2017, ייערך ב-5 ביוני בסן-חוזה שבקליפורניה.

קרא עוד:  הטאבלטים החדשים של לנובו יכולים לשמש גם כמסכים חכמים