משהו מעניין במלחמת הפטנטים בין סמסונג לאפל – בעוד שברוב העולם יצרנית הגלקסי ויצרנית האייפון מנהלות קרבות ביצורים בסגנון מלחמת העולם הראשונה, באוסטרליה אנחנו רואים קצת אקשן. אחרי שבית המשפט שם קיבל את טענתה של אפל להפרת פטנטים ואסר את מכירתו של הגלקסי טאב, סמסונג צפויה לקבל את קוד המקור של האייפון 4S כדי להוכיח שהוא מפר פטנטים שלה.

סמסונג ביקשה לראות את קוד המקור של האייפון לפני כשבועיים, יחד עם הבקשה לראות את הסכמי התקשורת עם המפעילות הסלולריות האוסטרליות. הענקית הקוריאנית טוענת שהיא צריכה את המידע הזה כדי לבסס את התביעות שלה נגד אפל, בתחום הפטנטים ובתחום המכירות. סוג כזה של בקשות הוא לא יוצא מן הכלל בתביעות פטנטים בענייני תוכנה – אי אפשר להוכיח שקוד כלשהו מפר פטנטים כלשהם בלי לדעת מה הקוד.

המהלך המתבקש מצד אפל היה לעמוד על הרגליים האחוריות – אחרי הכל, זאת החברה שדרשה מסמסונג להראות לה את המכשירים הבאים שלה, אבל כשסמסונג רצתה לראות את האייפון והאייפד הבאים אפל התנגדה בטענה ש-"אתם סתם מנסים להרוס לנו את הסגנון המסתורי". אבל זאת הייתה אפל הישנה. אפל החדשה התחילה לפני יומיים להעביר לסמסונג את הקוד שהיא ביקשה, וכרגע לא שומעים קולות של גרירת רגליים. כמה זה מוזר? בואו נגיד שאם הייתם אומרים לסמסונג לפני חצי שנה שהם הולכים לקבל את קוד המקור של האייפון על מגש של כסף, עורכי הדין שלהם היו מדגישים שהחברה לא אחראית למצב הנפשי המצער שלכם.

קרא עוד:  דיווח: אפל תשיק ארבעה מכשירי iPhone בשנה הבאה

אז מה יקרה עכשיו? כנראה כמה סבבים של "לא נתתם לנו את כל הקוד" – "כן נתנו לכם את כל הקוד", עוד כמה תביעות פטנטים, ואז חזרה לקרבות הביצורים.