ההודעה 'הקטלנית' שגורמת לקריסת אפליקציית ההודעות במכשירי ה-iPhone שמריצים את מערכת ההפעלה iOS 8 עדיין קיימת ושרירה, אך אפל כבר אישרה כי היא מודעת לבאג והיא פועלת לתקן את התקלה לקראת שחרור הגרסה הבאה של מערכת ההפעלה.

כזכור, משתמשי iPhone רבים דיווחו על הודעת טקסט פשוטה אשר גורמת לתקלה במכשיר ומשביתה כליל את אפליקציית ההודעות כך שלא ניתן יותר לשלוח הודעות בין משתמשים. הבאג מתרחש כאשר משתמש קיבל הודעה ב-iMessages עם רצף של תווים מאוד מסוים ונדיר למדי, זאת כאשר מוצגת ההודעה בתצוגה מקדימה או בשורת ההתראות, אז האפליקציה קורסת או גורמת להפעלה מחדש של המכשיר.

ההודעה יכולה להתקבל הן ממכשיר iPhone והן ממכשיר שמבוסס על אנדרואיד (Android) ולגרום לתופעה הזו להתרחש בקלות, בין אם היא נשלחה מאחד אנשי הקשר או אנשים זרים לגמרי, דבר שנוצל כך נראה גם לפעולה זדונית.

את הבאג ניתן לנטרל זמנית על ידי תגובה כלשהי להודעה, זאת דרך פקודה קולית בסירי או שימוש בשירותי הודעות צד שלישי. אפשרות נוספת להימנע מהבאג הוא לבטל תצוגה מקדימה של ההודעות בהגדרות המכשיר.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.