גוגל, מאחורייך: לצד השקת מערכות ההפעלה השולחנית והניידת אמש חשפה גם אפל שירות חדש, שיאפשר לבעלי מכשירים מבוססי אנדרואיד לבצע את המעבר החד, למכשיר מבוסס iOS בצורה חלקה וללא כאבי ראש.

השרות שיהיה זמין בעתיד כאפליקציה למשתמשי האנדרואיד, יאפשר כאמור למשתמשים להעתיק את כל התכנים ממכשיר האנדרואיד למכשיר האייפון לרבות אנשי הקשר, תמונות, הודעות SMS, תמונות רקע, ספרים, אתרי אינטרנט, שירים שאינם מוגנים בזכויות יוצרים ועוד. בנוסף, מלבד לתכנים השגרתיים, השרות גם יוכל להוריד באופן אוטומטי אפליקציות מקבילות לאלו הקיימות במכשיר האנדרואיד. כך לדוגמא, אם המשתמש ירצה כמובן, יוכל גם "להעביר" לאייפון אפליקציות כגון וואטסאפ, פייסבוק טוויטר ועוד שזמינות במקביל לשתי הפלטפורמות – באופן אוטומטי וללא כל התערבות נוספת.

טרם ברור לפי שעה כיצד תעבוד האפליקציה, אך על פי הפרסומים שפורסמו באתר של אפל עצמה האפליקציה תהיה חד כיוונית, כלומר: תהיה זמינה אך ורק למשתמשי האנדרואיד, ואילו והתכנים יועברו באמצעות הרשת האלחוטית ישירות לאייפון. בנוסף, האפליקציות שנרכשו במכשיר האנדרואיד יועברו אוטמטית ל"רשימת המשאלות" הקיימת באפסטור באייפון לצורך רכישה מהירה. לקראת סיום, מציעה אפל למשתמשי האנדרואיד כי ניתן "למחזר" את מכשיר האנדרואיד בחינם, בכל חנויות האפל-סטור הרשמיות.

האפליקציה אמורה להשתחרר לחנות ה-Play בתחילת הרבעון השלישי של השניה הנוכחית. זוהי האפליקציה השנייה שאפל משחררת למשתמשי האנדרואיד, בעוד האפליקציה הראשונה היא שירות המוזיקה שהוכרז אמש. אגב, אם ברצונכם לבצע את המעבר לכיוון השני, אריק שמידט, מנכ"ל גוגל העולמי, יוכל לעזור לכם בכך, באמצעות המדריך אותו פרסם.

קרא עוד:  בקרוב ב-Waze: פקודות קוליות דרך Google Assistant

כך או כך, נראה כי התחרות על ליבו (וכיסו) של הצרכן – גדולה כעת מאי פעם.

 

 

 

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.