ההערכה כי אפל (Apple) תשיק מחשבי MacBook Pro עוד במהלך אוקטובר מקבלת דיווחים מאוששים. האתר Recode, לדוגמה, מדווח כי זה יקרה ב-27 באוקטובר. מעבר לחשיפת ה-MacBook Pro החדשים, ייתכן והחברה תציג מסכי תצוגה משודרגים ואולי אף מוצרים נלווים כמו עכבר ומקלדת חדשים.

לפי הדיווח, כוכב האירוע יהיה ה-MacBook Pro שלא עודכן באופן משמעותי כבר ארבע שנים. הדגם החדש צפוי להיות דק וקל יותר, ולהכיל מחברי USB-C בלבד לצרכי הטענה וחיבור אביזרים. השינוי הכי גדול יהיה ככל הנראה פס תצוגת OLED שיחליף את מקשי הפונקציות מעל המקלדת, ויאפשר כפתורי מגע עם פעולות שרלוונטיות בהתאם לתוכנה שפתוחה במחשב.

בנוסף צפוי המחשב להכיל את החיישן Touch ID לזיהוי טביעת האצבע של המשתמש. החיישן ימוקם בכפתור הכיבוי של המחשב ויאפשר פתיחה מנעילה באמצעות האצבע, מבלי להקיש סיסמה. המחשב אמור להיות מבוסס מעבד Skylake מתוצרת אינטל (Intel), ומאיץ גרפי חדש Polaris מתוצרת AMD.

Macbook p[ro
האם כך תיראה היציאה החדשה ב-MacBook Pro?
גם סדרת ה-Macbook Air אמורה לקבל שדרוג פנימי מסוים, כשלפי הדיווחים אפל תפסיק לייצר את הגירסה עם מסך ה-11 אינץ' כדי להתמקד בגירסת ה-13 אינץ', אשר תגיע אף היא עם מחברי USB-C בלבד, צגים משופרים ואולי אפילו להשיג תמחור חדש וזול יותר. גירסאות חדשות של מחשבי ה-iMac יתמקדו בעיקר בשיפורי ביצועים מתחת למכסה המנוע, מעבדים ומאיצים גרפיים חדשים, ומחברי USB-C.

מעבר לכך טוענות השמועות כי אפל תציג גם תצוגות 5K חיצוניות חדשות לאחר שהפסיקה לייצר את תצוגות מבוססות Thunderbolt מוקדם יותר השנה. המסכים החדשים יציעו רזולוציה של 5120×2880 פיקסלים ומאיץ גרפי פנימי. בנוסף תודיע החברה על תאריך השקה לאוזניות ה-Airpods האלחוטיות עליהן הכריזה כבר בחודש ספטמבר, ואולי גם תרענן את נתבי ה-AirPort Extreme וה-AirPort Express עם תמיכה בתקן האלחוטי 802.11ac.

קרא עוד:  אינטל תשיק במהלך השנה את NUC 11 עם השבב הגרפי Xe

עדיין אין אישור רשמי לכך מצד אפל.