אפל (Apple) שלחה אתמול לעיתונאים הזמנות לאירוע שתערוך ב-2 בדצמבר, בעוד שבועיים פחות יום, והיא תתרכז באפליקציות.

ההזמנה הועלתה לטוויטר בידי הכתב ועורך הטכנולוגיה הוותיק לאנס אולאנוף. היא מציגה גרסה מוזהבת של הלוגו של App Store, מעליו נכתב "מיליונים אוהבים. הטובים ביותר יוצרים". מתחת הוסיפה החברה כי ההזנה היא לאירוע שמטרתו "לכבד את האפליקציות והמשחקים האהובים עלינו ב-2019". האירוע יתקיים בניו-יורק.

כבר שנים שאפל בוחרת כל שנה את האפליקציות הטובות ביותר לדעתה בחנות שלה, אך מעולם לא נערך אירוע ייעודי כדי להכריז עליהם. עצם הכוונה לקיים אירוע כזה, יחד עם הצורה המוזהבת של הלוגו, עשויה לרמוז כי החברה רוצה להתחיל להעניק למפתחים הנבחרים פרסים של ממש – אולי בדומה ל-YouTube, לדוגמה, שמעניקה כפתורי כסף, זהב ויהלום לערוצים שעוברים בהתאמה את רף 100,000, מיליון או 10 מיליון רשומים.

לפי אחד הדיווחים ייתכן שאפל מתכוונת לחשוף צעדים שיאפשרו להריץ אפליקציות מהחנות שלה על מחשבים בעלי מעבדים מסדרה A המבוססת על טכנולוגיית ARM, בניגוד למחשבים שלה עד כה שהתבססו על מעבדי אינטל. אפשרות כזו תקרב את החברה למה שעשתה מיקרוסופט (Microsoft), שאיחדה ב-Windows 10 את חנויות האפליקציות שלה למחשבים ומכשירים ניידים.

האירוע הראשון מסוגו מגיע אחרי שתי השקות רצופות של מוצרים ללא אירועי הכרזה כלל – AirPods Pro ו-(MacBoock Pro עם מסך 16 אינץ'.