אפל שחררה אמש את גרסת iOS 9.3.4, שהיא כפי הנראה הגרסה האחרונה למערכת ההפעלה 9 iOS בטרם תשחרר את מערכת ההפעלה iOS 10 בעוד כחודש.

הגרסה החדשה, שמשקלה קטן למדי ונאמד בכ-56 מגה-בייט (בהתאם לדגם המכשיר), אינה מוסיפה שינויים מרחיקי לכת בממשק כמו גם בחוויית המשתמש, אולם על פי דיווחים שהתקבלו ברשת היא נועדה כדי לסגור פרצת אבטחה חמורה שהתגלתה בגרסה הקודמת, iOS 9.3.3 ומהווה סיכון מסויים (לפחות מבחינתה של אפל) למשתמש.

אפל לא ציינה מהי פרצת האבחה שנסגרה שכן לרוב היאאינה מפרטת מהן חולשות מערכת ההפעלה, אולם סביר להניח כי חור האבטחה המדובר הוא זה שהוביל בסופו של דבר לפריצת גרסת iOS 9.0 עד גרסת 9.3.3 ששוחררה לפני כשבוע וחצי ע"י אחת מקבוצות הפריצה הסיניות.

למעשה, זוהי אינה הפעם הראשונה ולבטח שלא הפעם האחרונה בה אפל משחררת עדכון גרסה מיד לאחר שחרור כלי פריצה כזה או אחר, שכן מאז ומתמיד עסקה היצרנית במלחמת חתול ועכבר מול קבוצות הפורצים.

כבכל עדכון, גם את הנוכחי ניתן להוריד ישירות דרך מערכת העדכונים האוטומטית המובנית במכשיר או דרך תוכנת ה-iTunes. לחילופין, אם ברצונכם לחיות על הקצה ובכל זאת לפרוץ את מערכת ההפעלה לשימושכם האישי, ניתן לעשות זאת על-ידי הורדת כלי הפריצה למחשב של Pangu או לפרוץ ישירות מהמכשיר, ללא מחשב, תוך כדי שימוש במדריך.

יחד עם זאת, נציין כי הפריצה המדוברת פועלת אך ורק על מכשירים בעלי מעבד 64 ביט (אייפון 5s ומעלה, אייפד מיני 2 ומעלה אייפד אייר ומעלה ואייפוד טאצ' בדורו השישי), בעוד הגרסה החדשה מתאימה למכשירי האייפון 4s ומעלה, אייפד מיני ומעלה, אייפד 2 ומעלה ואייפוד טאצ' בדורו החמישי ומעלה.

קרא עוד:  סמסונג השיקה את 'מהדורת העשור' של Galaxy בישראל