בין כל השמועות על מכשירי ה-iPhone במרוצת השנים אפשר למצוא שמועה אחת או שניים לפיה המכשיר הבא של אפל יהיה בעל מקלדת פיזית מלאה. אם לומר את האמת, שמועות שכאלו שקעו אחרי זמן לא רב שכן הן התבררו כלא נכונות. אך שמועות שכאלה מטבעם לחזור, ועל פי הדיווח האחרון אפל אכן שקלה להוסיף מקלדת פיזית מלאה למכשיר ה-iPhone.

טוני פדל, שעבד על דורות רבים של נגני ה-iPod והיה שותף בפיתוח ה-iPhone (עד ה-iPhone 3GS), חשף לאתר The Verge את תכניות העבר של חברת אפל. לדבריו, אפל שקלה להוסיף מקלדת פיזית למכשיר ה-iPhone לפני שיצא ב-2007. הוא ידע את האפשרויות הרבות שמקלדת מגע מציעה, ורצה לנסות אחת כזו לפני שיוציא לשוק מקלדת QWERTY. הוא מוסיף גם כמה נתונים מעניינים, ואומר שהיו עוד כמה אבי-טיפוס למכשיר ה-iPhone לפני ששוחרר, אחד מהם, לדוגמא, היה מכשיר iPod משולב טלפון, ורק אחר כך הגיע ב-2007 המכשיר בעיצבו הסופי.

לדברים שכאלו קל לאמין. באותה תקופה בה יצא ה-iPhone הראשון, השוק היה עמוס במכשירים בעלי מקלדת מלאה, בעיקר מבוססי Windows Mobile ו-BlackBerry OS אשר כיכבו במקומות הראשונים בארה"ב, אך כשהציגה אפל את ה-iPhone הראשון, היא רצתה, כהרגלה, לעשות משהו שלא עשו לפני, משהו שלטעמם היה יכול לשנות את הכל. באירוע ההכרזה של ה-iPhone סטיב ג'ובס כבר הזכיר שלא אכפת לו ממקלדות מלאות, כיוון שהן אינן יכולות להתאים לאפליקציות ספציפיות או לכל מיני רעיונות שיגיעו בעתיד (מישהו אמר Angry Birds?). סטיב ג'ובס היה גאון, וכשהימר על מסכי המגע הוא הצליח בענק, ואכן כיום הם משמשים לצורך פיתוחים שאז בעבר היו נראים 'עתידיים'. אפל רצו לשנות ולשבור את הנורמות, והחליטו ללכת על מכשיר בעל מסך מגע בלבד ששינה את הכול. לא שלא היו מכשירים כאלו לפני, אך האם היו מצליחים כמו מכשיר ה-iPhone שנמצא בכיסכם כיום? (מקור)