חברה בשם iCloud Communication תובעת את אפל כי העתיקה את שמה וטוענת כי זה פגע בעסקיה וגרם לבלבול בקרב לקוחותיה. “השירותים שלהם אפל מכוונת תחת השימוש בשם iCloud כמעט זהים ודומים לשירותים המוצעים על ידי חברת iCloud Communication תחת שם זה מאז שנת 2005”, אומרת התביעה.

חברת iCloud Communication כמעט שלא בזבזה זמן מאז ההכרזה של אפל מיום שני בשבוע שעבר בכנס WWDC השנתי, אז הכריזה אפל על שירות האחסון והגיבוי בענן של החברה תחת שם המריבה. החברה תובעת כי על בית המשפט שבמחוז אריזונה שבארה”ב להוציא צו מניעה כנגד השימוש של אפל בשם iCloud, כמו גם פיצוי כספי לא מוגדר.

“בשל הכיסוי התקשורתי בעולם שנגרם על ידי ההכרזה של אפל לשירותו ה-iCloud וההד התקשורתי הנרחב שנוצר, התקשורת והציבור כבר מקשרים את השם iCloud עם אפל, זאת במקום עם iCloud Communications”.

זוהי כמובן לא התביעה הראשונה (והאחרונה) כנגד אפל והשמות של מכשיריה השונים, כשגם השם iPhone נתבע לזכויות יוצרים על ידי חברת Cidco אשר השיקה טלפון VOIP שלו קראה iPhone, אולם מקרה זה נסגר מחוץ לכותלי בית המשפט בהסכם של שתי החברות. גם השם iPad נדרש לזכויות של חברת Fujitsi שמחשב שלה כבר הושק הרבה לפני שהגיע ה-iPad של היום וגם במקרה הזה הצליחה אפל להגיע להסכם.

לפי דיווחים, במקרה הזה לאפל יהיה יותר קל שכן חברת iCloud Communication מעולם לא רשמה את השם iCloud כסימן רשום, כך שייתכן כי התביעה תיסגר במהרה כמו שאר התביעות, ואפל, שוב בדרכה שלה, תצחק כל הדרך אל הבנק. (מקור)

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.