הטאבלט המיני הראשון של אפל (Apple), ה-iPad mini, הוסר מן המדפים של החנות הוירטואלית בארה"ב, כפי שגילה לראשונה 9to5. כעת נותרו באתר ה-iPad mini 2 ו-iPad mini 3, זאת לצד ה-iPad Air ו-iPad Air 2 שעדיין זמינים לרכישה.

הסרת ה-iPad mini הראשון לא מגיעה כהפתעה. המכשיר שוחרר לראשונה עוד ב-2012 ובעל חומרה מיושנת בהשוואה לטאבלטים הנמכרים כיום. הוא משתמש באותה הרזולוציה של ה-iPad הראשון (1024×768) על גבי מסך ה-7.9 אינץ’ ולמרות כי צפיפות הפיקסלים שלו טובה מאשר ה-iPad המקורי, הוא עדיין לא משתווה לאיכות מסך הרטינה (Retina) שבדורות האחרונים.

מלבד זאת גם שבב ה-A5 שהוטמע בתוכו נחשב למיושן ואיטי בהשוואה לשאר מכשירי אפל. מה גם הפרש המחירים בינו לבין ה-iPad mini 2 עומד על 50 דולר, המספק גם איכות מסך טובה יותר וגם ביצועים גבוהים יותר.

עדיין ניתן להשיג את ה-iPad mini בחנויות בהתאם למלאים שהולכים ואוזלים, אולם כן יש לו יתרון משמעותי אחד – הוא יזכה לעדכון ה-iOS 9 שאפל עומדת לשחרר בסוף השנה, כך שנותרו לו עוד קצת חיי מדף.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.