אפל (Apple) שחררה אמש הודעה בה היא מתנצלת על הפרת הפרטיות של משתמשי סירי (Siri). עם זאת, הודעת החברה אינה מראה שום סימן לכך שהיא מתכוונת לשנות באופן משמעותי את התנהלותה בעניין.

"אנו מבינים שלא הגשמנו את הרעיונות העליונים שלנו במלואם, ואנו מתנצלים על כך". זה המשפט היחיד בהודעה שרומז כי אפל מבינה היא התנהלה, ואולי עדיין מתנהלת בנושא, שלא כראוי. למעשה, להוציא המשפט הזה , ההודעה היא מתקפה מרומזת נגד המתחרות.

כך, לדוגמה, טורחת אפל לציין כי "סירי תוכננה מהרגע הראשון לשמירה על פרטיות המשתמש. אנו מתמקדים בביצוע כל דבר שניתן לבצע במכשיר, ומזעור כמות המידע שאנו אוספים. כשאנו שומרים מידע מסירי בשרתינו, איננו משתמשים בו לבניית פרופיל פרסום ואיננו מוכרים אותו לעולם לאף אחד" – עקיצה המכוונת נגד גוגל ופייסבוק בעיקר, אך מתעלמת מהעובדה שלא רק בניית פרופיל פרסום הוא הפרה של פרטיות המשתמש. החברה מוסיפה גם שסירי אינה שולחת הודעות פרטיות לשרת – עקיצה נוספת המכוונת בעיקר נגד פייסבוק. "אנו מאמינים שפרטיות היא זכות אדם בסיסית", מדגישה אפל.

בהודעה מבטיחה יצרנית ה-iPhone שינויים במנגנון הפרטיות של סירי, שיגיעו כנראה עם iOS 13: כברירת מחדל הקלטות של שאלות ובקשות לסירי כבר לא יישמרו, אלא רק תמלול שלהן. משתמשים שיבחרו בכך יוכלו לאפשר לחברה לשמור ולנתח הקלטות שלהם, כדי לשפר את העוזרת הקולית, ורק עובדי אפל, ולא עובדים חיצוניים, יקבלו גישה להקלטות וימחקו כל הקלטה שתתויג כהפעלה בלתי מכוונת של סירי.

קרא עוד:  משפחת Galaxy S20 ו-Galaxy Z Flip הושקו בישראל

אלא שההתחייבויות הללו לא אומרות לכמה זמן תישמרנה הקלטות שאינן מתויגות כהפעלות בלתי מכוונות, ואף לא מציינות אילו אמצעים תנקוט אפל כדי לוודא שמי שלא צריך לשמוע את ההקלטות לא יעשה זאת.