דיווח באתר TechCrunch מעלה כי מסקר שנערך על-ידי חברת מחקר גדולה בארצות הברית בלבד מכרה אפל (Apple) יותר מכשירי iOS מאשר כל מכשירי האנדרואיד (Android) של כל היצרניות ביחד ברבעון החולף. אמנם הפער זעיר, והוא לא משקף את מה שנעשה בעולם כולו, אך מדובר בנקודת ציון דרך מעניינית.

מבלי להיכנס למספרים המדויקים של כמויות המכירה, ברבעון האחרון של שנת 2014, מכירות מכשירי ה-iPhone נאמדו בכ-47.7% מסך מכירות מכשירי הטלפונים החכמים, בעוד מערכת האנדרואיד על שלל היצרניות הגדולות והקטנות נמכרה בשיעור של 47.6%. את הרשימה סוגרת באופן לא מפתיע מערכת Windows Phone שהמכשירים המבוססים עליה תפסו נתח שוק של 3.8%. עם זאת, יש לציין כי לאור הפער הנמוך שנמדד, ייתכן כי עשירית האחוז הבודד הוא לא אחר מאשר טעות מדגמית – כך טוענים מספר אנליסטים.

בנוסף, כך חוזה חטיבת המחקר, ייתכן דווקא כי הפער דווקא עשוי להצביע על מגמה חיובית עבור אפל וחוזה כי גם בשנה הבאה התוצאות לא יהיו שונות: "המכירות של מכשירי ה-iPhone 6 וה-iPhone 6 Plus החדשים הן פשוט מדהימות", אמרה אחת מעורכות המחקר. יחד עם מחירו הנמוך יחסית של המכשיר שכרוך בכריתת חוזה עם אחת מספקיות הסלולר, הופכות אותו למשתלם עבור האמריקאים ונראה כי אפל בדרך הנכונה".

גם ברחבי אירופה ניתן להבחין בירידה קלה של מערכת האנדרואיד לעומת מערכת ההפעלה של אפל : ברבעון האחרון של שנת 2014 דווח כי אנדרואיד איבדה כ-3.8% מנתח השוק שלה בעוד iOS עלתה בשיעור של 6.2%.