אפל (Apple) הכריזה על תוצאות הרבעון הכספי הראשון של 2015 ששבר כמה שיאים מבחינתה, בעיקר במכירת מכשירי iPhone והרווחים של החברה.

אפל מכרה בתקוה זו 74.5 מיליון מכשירי iPhone ברחבי העולם. מדובר במספר שיא מכירות של מכשירי iPhone ברבעון אחד, כשאחת הסיבות המרכזיות לנתון המרשים היא סין, שעל פי הנתונים הנוספים אפל הייתה ספקית הטלפונים החכמים הגדולה ביותר במדינה הגדולה בעולם ברבעון זה. העם הסיני ידוע כאוהב טלפונים חכמים עם מסך גדול, וה-iPhone 6 Plus הצליח לענות על הדרישה ללא קושי.

מבחינת המספרים, רווחיה הכוללים של אפל ברבעון זה היו 74.6 מיליארד דולר כשהרווח הנקי הכולל עומד על 18 מיליארד. בנוסף, אפל מכרה כ-21.4 מיליון יחידות iPad ברחבי העולם, מספר שממשיך להמחיש את הירידות הכוללות במכירות הטאבלטים של החברה בתקופה האחרונה. בצד השני של המתרס, אפל הכריזה על שיא רווחים כל הזמנים ממחשבי ה-Mac, שנמכרו ב-5.2 מיליון יחידות ברחבי העולם בתקופה הזו.

הפרט הפיקנטי הנוסף הוא שבמלך הרבעון חצתה החברה את קו מיליארד מכשירי ה-iOS שנמכרו עד היום. זה קרה בחודש נובמבר האחרון. המכשיר שנמכר היה iPhone 6 Plus עם 64 ג'יגה-בייט זיכרון אחסון, והיא שומרת אותו במשרדיה בקופרטינו כדי להנציח את ההישג.

באותו אירוע טים קוק, מנכ"ל החברה, סיפר כי בחודש אפריל הקרוב השעון החכם של אפל, ה-Apple Watch, יושק באופן סופי, אך לא סיפק פרטים אודות המחיר הצפוי.