בעוד שבכל העולם לא מפסיקים לדבר על מערכת הזיהוי הקולי החדשה של אפל: Siri, במיקרוסופט טוענים כי מערכת דומה מתוצרתה פותחה כבר הרבה לפני אפל ועובדת בצורה זהה אם לא טובה יותר מזו שמציעה קופרטינו. האם הם צודקים? או שמא מדובר בעוד ניסיון שיווקי שנועד לפאר את מכשירי ה-Windows Phone החדשים?

 

מתנגחת במתחרים

קרייג מונדי (Craig Mundie), ראש המחקר והאסטרטגיות במיקרוסופט הצהיר במהלך ריאיון למגזין פורבס כי ה-TellMe: מערכת הזיהוי הקולי שמוטמעת במכשירי Windows Phone לא רק ותיקה יותר מסירי, אלא גם מסוגלת להשתוות ליכולותיה. בנוסף, מונדי רמז כי הסיבה שאפל דוחפת את Siri בצורה כה משמעותית, היא מכיוון שלחברה אין תכונות נוספות להציע במכשירי האייפון 4S.

באופן לא כל כך מפתיע, הריאיון הצליח לעורר הדים רבים וגרם לזעם בקרב מעריצי אפל. למעשה, אחד המשתמשים שאוחז בשני המכשירים המדוברים, החליט לבצע ניסוי ולראות מי ממערכת הזיהוי הקולי מסוגלת לזהות אותו טוב יותר ומי מסוגלת לבצע את פקודותיו הקוליות. למרות המבטא האוסטרלי, אחת הצליחה לתפקד בצורה הרבה יותר יעילה מהשנייה. האם אתם מסוגלים לנחש מי מהן?

 

דומות אבל שונות

על הנייר, שתי המערכות אמורות לתפקד בצורה זהה – הן מגיבות לפקודות קוליות ומאפשרות למשתמשים לחפש מידע, לנגן מוזיקה, להתקשר לאנשי הקשר שבמכשיר, לכתוב הודעות ועוד, בפועל TellMe מציגה הרבה פחות אפשרויות ממתחרתה ואינה מסוגלת להבין ולפענח טקסט בצורה מתוחכמת כמו Siri.

קרא עוד:  ביל גייטס: הטעות הגדולה שלי היא אנדרואיד

למרות שלטענתו של מונדי, מיקרוסופט עובדת על הטכנולוגיה כבר למעלה משנה, נדמה כי עדיין לא הצליחה לייעל אותה ולהגיע לצורת תפקוד אידיאלית או טובה כמו זו של אפל. המגמה של מיקרוסופט, כך נראה, היא למהר ולהשיק פיצ'רים שונים, רק בכדי להראות שיש לה את הטכנולוגיה ולאו דווקא לאפשר ללקוחותיה להשתמש במוצר המוגמר כשהוא אכן בשל לפעולה של משתמש הקצה.

בעוד שאנו מקווים כי סרטון הפרסומת שהפיצה החברה עבור שירות TellMe יעמוד יום אחד במבחן המציאות – שכן אין ספק שמדובר בטכנולוגיה מרשימה שבהחלט יכולה להקל על משתמשים ולהפוך את חייהם להרבה יותר פשוטים, יש הרגשה קלה כי מיקרוסופט לוקה באשליות אם בחרה בצורה זאת להציג את השירות החדש שלה, שנכון להיום, אפילו לא מסוגל לפענח מבטא אנגלי אוסטרלי.

פורסם במקור באתר NewsGeek.co.il

-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.