אם אתם מאלה שמחכים למשקפי המציאות הרבודה של אפל (Apple), אז כדאי שנתמיכו ציפיות. לפי דווח של האתר The Information ערכת המציאות הרבודה של בחרת התפוח לא תגיע לפני 2022 לשוק. וגם אז, לפי האתר המצטט יודי דבר, אולי כדאי יהיה לחכות עוד שנה כי ב-2023 אפל מתכוונת להשיק משקפי מציאות רבודה שייראו כמו משקפיים רגילות – וכן היא עוד לא ממש עלתה על העגלה כך מסתבר.

לפי הדיווח החברה ערכה כנס פנימי קטן יחסית שהובל בידי מייק רוקוול, סגן נשיא באפל שמוביל את חטיבת המציאו הרבודה והווירטואלית של החברה. הכנס נערך במתחם על שם סטיב ג'ובס בפארק של אפל, ורוקוול הציג את הערכה שדומה לפי העדויות לערכת ה-Quest של אוקולוס (Oculus) וזכתה לשם הקוד N301.

לתצוגה הפנימית יש רזולוציה גבוהה במיוחד עם מצלמות חיצוניות שממפות את הסביבה, וגם מעבירה התראות לחובש הערכה כדי למנוע התקלות בעצמים פיזיים – שום דבר לא מפתיע וחדש במיוחד בתחום.

שנה לאחר מכן אמורה החברה, כאמור, להשיק משקפי מציאות רבודה ולפי הדיווח דגם האב נראה כמו משקפי שמש יוקרתיים עם מסגרת עבה, והם אמורות להציג מנגנון אוטומטי שיכהה קצת את התצוגה עבור המשתמש כדי להקל על השימוש בהם ועל הצגת המידע לעיניים.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.