הרגע לו חיכו מעריצי אפל מתקרב בצעדי ענק: ענקית הטכנולוגיה מקופרטינו החלה לשלוח הזמנות לאירוע שייערך ב-9/9/2014, יום ג' בשעה 20:00 (שעון ישראל) בו ככל הנראה ייחשפו צמד מכשירי האייפון החדשים, כמו גם כניסתה (אולי) לתחום הטכנולוגיה הלבישה.

הארוע שייערך במרכז לאומנויות פלינט סנטר (flint Center) בסאן פרנסיסקו בארה"ב, הפתיע במקצת במיקומו שכן רבים ציפו שייערך במרכז Yerba Buena או בקמפוס של החברה השוכן באותה ארץ.  השנה צפוי האירוע למשוך תשומת לב מיוחדת, וזאת לאור השמועות על שני מכשירי האייפון החדשים. בימים ובשבועות שקדמו להשקה, זכינו לראות מספר הדלפות ותמונות אודות צמד המכשירים החדשים, כאשר ידוע עד כה כי אחד מהם ייקרא ככל הנראה אייפון 6 (iPhone 6), ויצוייד במסך בגודל 4.7 אינץ' כמו גם חיישן NFC הקיים במרבית מכשירי האנדרואיד למיניהם, להעברת קבצים במהירות.

לא אחד אם כי שניים

בנוסף ליורש העצר של מכשיר האייפון 5S, צפוייה החברה להציג גם דגם חדש ומוגדל שטרם נראה עד כה. זה, יצוייד במסך 5.5 וייקרא כפי הנראה אייפון 6L, שייכנס לקטגוריית הפאבלטים החדשה של החברה. על פי כל ההערכות והשמעות עד כה, צפוי המכשיר החדש לכלול רזולוציית מסך גבוהה יותר מזו של אחיו הקטן, כמו גם סוללה בקיבולת גבוהה יותר, על מנת לספק חיי סוללה ארוכים יותר לאור הרזולוציה הגבוהה. מלבד זאת, אולי בכדי לשמור על רמה אחידה בין כל מכשיריה, צפויים מפרטם של המכשירים להיות זהים אחד לשני.

קרא עוד:  עדכון ל-Pocophone F1 מביא טורבו למשחקים, צילום ב-4K/60fps

בחודשים האחרונים דובר רבות על כך כי אפל צפוייה להיכנס אף היא השנה לתחום הטכנולוגיה הלבישה, וזאת על מנת ליישר קו עם ייתר מתחרותיה, בהן LG וסמסונג, שהציגו שעונים וצמידים חכמים. אומנם, אפל טרם הצהירה באופן רשמי על כוונתה להיכנס לתחום זה, אך גוברות להן השמועות וההשערות כי החברה אכן תכריז על שעון או רצועה חכמה שתתמשק עם מערכת ההפעלה iOS8 שצפויה להשתחרר סמוך למועד הכרזתם של המכשירים החדשים. גם אפליקציית הבריאות שתזכה לראות אור עם צאתה של מערכת ההפעלה הבאה, מסגירה במעט את כוונתה של החברה. עפ"י ההשערות, השעון או הצמיד החכם ינטר את מצב בריאותו של המשתמש, ויעביר את המידע ישירות לאפליקציית הבריאות.

על מנת לשמור על מעטה סודיות כפי שנוהגת לעשות מדי שנה, אין כלל איזכור בהזמנה שנשלחה לעיתונאים לצמד המכשירים החדשים, מלבד תאריך האירוע והכיתוב באנגלית "Wish we could say more" (הלוואי והיינו יכולים לומר יותר). את ההזמנה, מעטר לוגו התפוח הנגוס המפורסם. יש לציין, כי בניגוד לשנים קודמות בהן רמזה החברה בעזרת גרפיקה מיוחדת על הצפוי, משאירה הפעם החברה ללקחותיה את האפשרות לדמיין.

את כל הפרטים כאמור נדע באירוע, שנעביר אותו כאן בדיווח חי.