משתמשי אייפון (iPhone) רבים סבורים כי הדבר הנכון לעשות בכדי להאריך את זמן הסוללה ולשפר את ביצועי המכשיר הוא לסגור את כל האפליקציות הפתוחות ברקע דרך תפריט "האפליקציות האחרונות" (Recentely Used Apps), הנפתח בלחיצה כפולה על כפתור הבית (Home) או במשיכה מעלה מתחתית המסך במכשירי האייפון החדשים יותר. זאת, למרות שאפל (Apple) מבהירה כי למעשה ההפך הוא הנכון: סגירת אפליקציות שלא לצורך רק פוגעת בביצועים.

באתר התמיכה של אפל מצוין במפורש כי אפליקציות המופיעות ברשימה אינן באמת פועלות ברקע, אלא נמצאות במצב המתנה (Standby) בכדי להפוך את טעינתן למהירה יותר. "הסיבה היחידה לסגור אפליקציה היא במקרה שהיא אינה מגיבה", נכתב באתר.

בהסברים הניתנים למפתחים היוצרים אפליקציות עבור מערכת ההפעלה iOS, אפל מציעה פירוט רב אף יותר. מערכת ההפעלה מעבירה למעשה כמעט כל אפליקציה שלא נמצאת בשימוש פעיל למעין "הקפאה", מצב שבו דרישות האפליקציה מבחינת זיכרון וסוללה מינימליות ביותר. טעינת אפליקציה ממצב זה מהירה יותר – וגם חסכונית יותר – מאשר הפעלת האפליקציה מחדש. ההמלצה, אם כן, היא להניח למערכת ההפעלה לנהל את משאבי המערכת באופן אוטומטי, ולא לנסות לסגור אפליקציות אלא אם הפסיקו להגיב וחייבים לגרום להפעלתן המחודשת בכדי להמשיך להשתמש בהן.

אגב, גם במערכת האנדרואיד הדבר נכון ולא מומלץ לסגור אפליקציות דרך תפריט המשימות אם אין סיבה מוצדקת.