אפל (Apple) החליטה להתערב במה שמתחיל לקבל את הכינוי Chipgate. כזכור, לפני מספר ימים הועלו לרשת מבחני ביצועים – וזאת בעקבות תלונות של משתמשים – מהם עולה כי מכשירי ה-iPhone 6s שמבוססים על מעבד ה-A9 שמיוצר על ידי סמסונג (Samsung) מספקים זמן עבודה קצר יותר באופן משמעותי לעומת המכשירים שמבוססים על המעבדים שמיוצרים על ידי היצרנית הטייוונית TSMC.

החברה הוציאה הודעה רשמית ממנה עולה כי ההפרשים בין שני המעבדים מבחינת צריכת חשמל, ומכיוון שכך בזמן העבודה, אינם משמעותיים ולא כפי שנטען.

"הבדיקות שלנו והמידע מהלקוחות מראים שחיי הסוללה בפועל של ה-iPhone 6s ושל ה-iPhone 6s Plus, גם אם לוקחים בחשבון את הבדלים משתנים בין המרכיבים, נמצאים בהפרש של 2 עד 3 אחוזים אחד מהשני", מסר דובר של החברה.

הטענה של החברה היא שמבחני הביצועים של Geekbench, שזמן העבודה שעלה מהם הוביל להתפתחות הפרשה, אינם מייצגים. "מבחני מעבדה מסוימים מריצים את המעבדים בעומס עבודה גבוה רציף עד שהסוללה מתרוקנת, והם אינם מייצגים את השימוש בעולם האמיתי, וזאת מכיוון שהם פועלים בכמות לא מציאותית של זמן במצב הביצועים הגבוה ביותר של המעבד. זו דרך מטעה למדוד את חיי הסוללה האמיתיים", הוסיף הדובר.

סמסונג עצמה עוד לא הגיבה בנושא.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.