אחד השינויים הבולטים בטלפונים החדשים של אפל (Apple) שהושקו השבוע, הוא האפשרות להפעיל את Siri בדיבור, על ידי אמירת המילים Hey Siri, גם כאשר המכשיר אינו מחובר למטען, מה שאומר ש-Siri תמיד דרוכה ומוכנה לקבל פקודות. דבר זה עורר דאגה בקרב המשתמשים, שיודעים שמעכשיו המיקרופון של המכשיר שלהם מקליט כל מה שנמצא סביבם, בכל רגע. מעבר לכך, אפל הוסיפה מצב צילום חדש שנקרא 'תמונה חיה' (Live Photo), שמצלם שנייה לפני ושנייה אחרי לקיחת התמונה, והופך אותה למעין קובץ GIF חביב. שימוש במצב פירושו שהמצלמה מקליטה נמצאת במצב צילום תמידי, ומחכה שנלחץ על כפתור הצילום בשביל לשמור את תמונות השנייה לפני והשנייה האחרי, עוד דבר שעורר דאגה בקרב החרדים לפרטיותם.

בהצהרה שמסרה ל-TechCrunch, מנסה אפל להסיר חשש מלבם של אלו שחוששים שפרטיותם תפגע. בעניין הפעילות התמידית של Siri אפל טוענת שמה שהמכשיר מקליט מאוחסן בזיכרון הפנימי ולא נשלח לשרתי אפל, עד להפעלת העוזרת הוירטואלית בפועל. בנוגע למצב הצילום החדש, Live Photo, לאפל יש טענה דומה: המצלמה מקליטה ומצלמת, אך שום דבר לא נשמר עד לרגע הצילום עצמו.

כמובן שניתן לבחור פשוט שלא להשתמש ב-'תמונה החיה' ולנטרל את הדריכות של Siri, אך על מנת להפיק את המרב מצמד המכשירים החדש, רבים המשתמשים שיעדיפו להשתמש בשתי האופציות. השאלה האם התשובה של אפל מרגיעה את המשתמשים.