חברת אפל (Apple) עדכנה את ההנחיות למפתחים עבור אפליקציות לשעון החכם שלה שהושק לפני כשבוע, כשהיא מבקשת להבהיר שני דברים עיקריים בנוגע לאפליקציות צד שלישי. הראשון הוא שהיא לא תאשר באפסטור אפליקציות שכל מטרתן היחידה היא להציג את השעה ותו לא, שכן מבחינתה מדובר בפיצ'ר המרכזי של השעון ולכן זוהי כפילות מיותרת. ההבהרה הזו מגיעה לאור תלונות של מפתחים רבים שהאפליקציות שעיצבו נדחו לטענתם ללא סיבה.

ההבהרה השנייה קשורה לממשק הצגת השעה בשעון, כלומר ל"פרצופים" של השעון, וגם כאן אפל לא תאפשר אפליקציות צד ג' שמשנות את הדרך שבה השעון נראה על המסך. מערכת ההפעלה הנוכחית של השעון מציעה למשתמשים עשר אופציות לבחירה (אחת מהן, אגב, היא בצורת מיקי מאוס לא ברור), ומבחינת אפל מדובר במבחר מגוון מספיק. יחד עם זאת, בהנחיות החדשות היא הוסיפה המלצה למשתמשים לעקוב מדי פעם אחר עדכוני התוכנה, ורמזה כי פרצופים חדשים עשויים להצטרף אליה בקרוב.

כשאפל הכריזה לראשונה בחודש ספטמבר על השעון, היא הציגה אותו בין היתר בתצוגות של תמונה ושל מעבר זמן, שתי תצוגות שנעדרות כרגע ממאגר הפרצופים הנוכחי של השעון, כך שאין מן הנמנע ששתיהן למשל יופיע בקרוב בעדכון התוכנה הבא.

צפו בסקירת הוידאו שלנו על השעון