אפל נגד סמסונג, סיבוב מספר #471: אפל (Apple), זכתה בערעור שהגישה לבית המשפט לערעורים בארה"ב, בו נקבע כי הקנס הכספי שתשלם לה סמסונג עבור הפרת זכויות יוצרים של פטנטים הוא לא מספיק, ויש לאסור באופן מיידי על מכירתם של 9 סמארטפונים מתוצרת החברה הקוריאנית שלטענתה הפרו פטנטים עיצוביים וטכניים השייכים לה. העניין הוא שמדובר על סמארטפונים ישנים למדי, שהחברה עצמה כבר לא ממש מייצרת או מוכרת.

מדובר על המכשירים Samsung Admire, Galaxy Nexus, Galaxy Note, Galaxy Note 2, Galaxy S2 Galaxy S2 Epic 4G Touch, Galaxy S2 Skyrocket, Galaxy S3 ו-Stratosphere. רובם כאמור, כבר בני שלוש או ארבע שנים ויצאו כמעט לגמרי מהשוק, כך שהפגיעה בסמסונג בטווח הקצר היא מינימלית עד לא קיימת, אבל ייתכן בטווח הארוך מדובר על נזק מצטבר.

בחודש דצמבר האחרון הסכימה סמסונג כי תסכים לשלם לאפל סכום של כ-548 מיליון דולר, זאת לאחר שבית המשפט קבע ב-2013 כי על סמסונג לשלם לאפל 900 מיליון דולר דמי נזקים בגין הפרת פטנטים, בין היתר במכשירי סדרת ה-Galaxy. לאחר מכן הפחית בית המשפט את הסכום ל-548 מיליון דולר, כאשר הסכום חושב על פי סכום הרווח הכללי של חברת סמסונג ממכירת המכשירים האמורים. יחד עם זאת, סמסונג הגישה ערעור על הסכום הזה בפני בית המשפט הפדרלי לערעורים בארה"ב, וטענה כי אין זה הוגן לחשב את סכום הפיצויים לפי הרווחים הכוללים של החברה מהמוצרים, וביקשה להגביל אותו לרווחים הספציפיים מהפטנטים השנויים במחלוקת.

קרא עוד:  בניסיון לחמוק מהחרם, וואווי משיקה מחדש את P30 Pro

פסק הדין בנוגע להחרמת המכשירים עשוי להוות תקדים עבור פסקי דין עתידיים שאולי שוב ייטו לטובת אפל, כך שגם מכשירים עדכניים נמצאים בסכנת החרמה. לאפל יש עוד כמה וכמה תביעות פתוחות נגד סמסונג, שבעתיד עלולות להוביל להחרמה של מכשירים נוספים, מכיוון שאפל יכולה כעת להוכיח שבית המשפט כבר פסק לטובתה. כך או כך, שיטת הפטנטים הבעייתית בארה"ב עדיין ממשיכה ליצור עומסים בבתי המשפט, ועד שלא תתוקן סביר להניח שנראה עוד לא מעט פסקי דין בקרב הארוך בין השניים.