האם בקרוב אנחנו צפויים לראות את לוגו התפוח הנגוס גם ברכבים מפוארים? אפל שכרה את שירותיהם של מאות עובדים המתמתחים בייצור רכבים חשמליים ככניסה אפשרית לשוק הרכבים הצפוף גם כך – אולי כמענה לטסלה (Tesla), הרכב האוטונומי של גוגל (Google).

על-פי דיווחים מקבילים של סוכנויות הידיעות רויטרס ושל האתר WSJ, עובדת החברה על פרויקט חדש תחת שם הקוד טיטאן (Titan). הדיווחים מציינים כי כבר אשתקד קיבל הפרויקט המדובר את אישורו וברכת הדרך של מנכ"ל אפל, טים קוק, אולם רק לאחרונה החלה לגייס עובדים באופן ממשי, שכבר החלו בעבודתם על הרכב החשמלי החדש הלכה למעשה.

בנוסף, כך נטען, דגם הרכב החשמלי החדש עליו עובדת החברה יהיה למעשה בצורת מיני-ואן – כדוגמת הרכב האוטונומי של גוגל. בראש צוות הפרויקט עומד סטיב זדסקי שמשמש בחברה כסגן נשיא במחלקת העיצוב בחברה, לו מייחסים בין היתר את עיצובם של מכשירי ה-iPhone וה-iPad החדשים. בעבר, שימש זדסקי גם כמהנדס ביצרנית הרכבים פורד (Ford). אדם נוסף ששמו מוזכר כבין המובילים בפרויקט החדש הוא יוהאן יונגוירת', ששימש בין היתר כראש מחלקת חטיבת המחקר והפיתוח ביצרנית הרכבים הגרמנית מרצדס (Mercedes).

לפי שעה העבודה מתמקדת בסוגיות הקשורות לרכב עצמו כגון השלדה, תהליכים חשמליים כאלו ואחרים, רובוטיקה וסוללה. כמובן, שלעת עתה טרם דובר מתי הפרויקט המדובר ייזכה לראות אור יום אם בכלל, כמו מספר פרויקטים עליהם דווח כי החברה עובדת בשנים האחרונות.

קרא עוד:  דור חמישי? בסמסונג הצטרפו ל-LG בפיתוח 6G

פרויקט שכזה, אם אכן יזכה לראות אור יום וודאי שלא יפתיע רבים. רק לאחרונה החלה החברה את דרכה בענף הרכבים עם שילובה של מערכת iOS in the Car בה מעורבות יצרניות רכבים נוספות. המערכת עצמה מתפקדת כמערכת בידור וניווט לרכב – כך שייתכן שהפרויקט הוא המשך ישיר לכך.