אפל שוקלת לזנוח את הדגם הבסיסי בנפח האחסון של ה-16 ג'יגה-בייט לטובת זה של ה-32 כנפח האחסון הקטן ביותר. על-פי הדיווחים האחרונים, ייתכן כי אפל בעצמה מסכימה עם הדעה הרווחת לפיה נפח אחסון בקיבולת 16 ג'יגה-בייט כבר נחשב קטן במיוחד למשתמשי הקצה, ולכן, תבצע מהלך שיכפיל למעשה את נפח האחסון הבסיסי כיום, ללא עלות נוספת מצד המשתמשים, הפרש של כ-100 דולרים בין נפח אחסון אחד למשנהו.

על מנת לחזק השערה זו, אחד מעובדי הייצור בשרשרת האספקה במפעל Foxconn בו מיוצר האייפון הבא, טען כי ראה את המדבקות המודבקות על-גבי האריזה עצמה על מנת לסמן את נפחי האחסון, ואמר כי: "קל מאוד להבחין בחסרונן של מדבקות ה-16 ג'יגה-בייט שנעלמו, וכעת במקומן ישנן מדבקות בנפחי 32, 64 ו-128 בלבד".

מהלך שכזה, על פניו, נראה כהגיוני ביותר נוכח שנים האחרונות: מלבד משקלן של האפליקציות שגדלו בהדרגה, גם התמונות אותן אנו מצלמים תופסות מקום רב במכשיר נוכח הרזולוציה הגבוהה, ואילו נוסיף לכך את מערכת ההפעלה עצמה ששוקלת לפחות כ-3 גי'גה, נגיע למסקנה שזהו אכן המהלך המתבקש מצידה. בנוסף, חשוב לזכור כי יצרניות אנדרואיד רבות כבר זנחו את מהדורת ה-16 ג'יגה-בייט והעניקו ללקוחות נפח אחסון כפול באותו תג מחיר.

כך או כך, מהלך שכזה, אם אכן ייצא לפועל, כבר נראה אצל אפל בעבר: מלבד ויתור על דגם ה-32 ג'יגה-בייט באייפון 6 וב-6 פלוס כאמור, בעת השקת מכשיר האייפון 4 ב-2010, לא הוצע דגם ה-8 ג'יגה-בייט שהיווה חלק ממכשיר האייפון הראשון ועד האייפון 3Gs.