באירוע המפתחים WDDC 19 שנערך בחודש יוני האחרון הכריזה אפל (Apple) על iOS 13, מערכת ההפעלה למכשירים ניידים. רגע לפני הגעת סדרת ה-iPhone 11 לחנויות היא הושקה כעת רשמית וזמינה להורדה.

הגרסה החדשה מציעה מספר שינויים כמו החלפת הממשק הבהיר בצבעים כהים, מצב המכונה Dark Mode, אפשרות להירשם ולהזדהות באתרים באמצעות חשבון ה-Apple ID באופן אוטומטי, דבר החוסך מהמשתמש צורך לזכור סיסמה לכל שירות בנפרד.

Image result for ios 13 dark mode

בנוסף, iOS 13 מספקת שיפורים במנגנון הזיכוי פנים Face ID לפתיחת המכשיר מנעילה, מקלדת QuickPath המאפשרת החלקה מהירה להקלדה, כלים מתקדמים לעריכת תמונות וסרטונים, שיפור ביישום Find my iPhone ו-Find my Friends שיאפשר זיהוי המכשיר גם בעת חוסר בחיבור לרשת, שדרוג לממשק המצלמה ומצב הפורטרט, סטיקרים מימוג'י חדשים, סירי תשוחח בצורה טבעית יותר וכמובן שיפור בחיי הסוללה על ידי ניהול משאבים טוב יותר של המערכת.

העדכון של iOS 13 זמין להורדה כבר עכשיו למכשירי iPhone 6s ומעלה, כולל iPhone SE שיצא ב-2016 וכן עבור iPod Touch דור 7. בנוסף ל-iOS 13, אפל שחררה גם עדכון לשעונים עבור מערכת Watch OS סדרה 3 ו-4. עבור iPad תושק המערכת החדשה בשבוע הבא.

וידאו: החידושים של iOS 13

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.