אפל (Apple) חשפה הערב את מחשב ה-MacBook Retina 12 החדש ויחד איתו מספר חידושים רבים שהופכים את מחשבי ההאולטרה-בוק לשונים משהכרנו.

המחשב שהוצג באירוע לתקשורת בהובלתו של טים קוק (Tim Cook) נחשב לדק ולקל בקטגוריה, עם משקל של 900 גרם בלבד ובעובי של 13.1 מ”מ בחלק הכי דק שלו, כמעט בעובי של טלפון סלולרי ממוצע. למעשה, אפל הצליחה להשיל מעוביו 25 אחוז בהשוואה לדור הקודם בגודל 11 אינץ’ ובכך אנו זוכים במחשב עם מסך גדול אך במידות קטנות יחסית.

המחשב שמרגיש אתכם
גם את המקלדת אפל הקטינה, או יותר נכון “שיטחה” כ-40 אחוזים מגובה המקשים, אך הם כעת מעט יותר רחבים וגדולים. משטח המגע עבר שינוי של ממש – לא עוד כפתור גדול אלא משטח ה”מרגיש” את הלחץ המופעל עליו, כך הוא מסוגל לזהות את עוצמת הלחיצה של המשתמש ולממש דרך חדשה לגמרי לתפעול המחשב ולהתאים את תגובת היישומים השונים בהתאם לסוג הלחיצה.

Macbook Air Ratina 12 trackpad

המסך, בגודל 12 אינץ’ מסוג “רטינה” ברזולוציה של 2,304 על 1,440 פיקסלים עם מסגרת דקיקה מאוד סביבו, כאשר גוף המחשב, אלומיניום כמובן, אינו מרעיש כלל שכן אפל הסירה ממנו את המאווררים (Fanless), זאת היא הצליחה גם בזכות השימוש בשבב ה-Intel Core M החדש, הפועל בתדר נמוך יחסית של 1.1 ג’יגה-הרץ כפול ליבה הכולל עד 8 ג’יגה-בייט של זיכרון עבודה ו-256 ג’יגה-בייט של אחסון בכונן מבוסס פלאש (SSD).

קרא עוד:  אינטל: כן יהיו מעבדי 10 ננו-מטר שולחניים

בממשקים החוצה, ה-MacBook Retina מגיע עם חיבור בודד של תקן ה-USB החדש 3.1 (שגם דורש כמובן כבל שונה) מסוג Type-C אשר ישמש גם כחיבור USB סטנדרטי וגם כחיבור להטענת המחשב, שכאשר הוא טעון במלואו הוא מסוגל לספק עד 9 שעות גלישה ברשת או 10 שעות צפייה בוידאו. מעניין לדעת כיצד הוא ינוצל והאם ניתן יהיה להטעין בו בזמן שמחובר התקן כלשהו ליציאה.

Macbook Air Ratina 12 Keyboard

המחיר של המחשב החדש ירד בהשוואה לדגם הקודם, כאשר התצורה הבסיסית הכוללת אחסון של 256 ג’יגה-בייט תמכר ב-1,299 דולרים ואילו גרסת 512 ג’יגה-בייט עם מעבד מעט יותר מהיר (1.2 ג’יגה-הרץ) תמכר ב-1,599 דולרים. ב-10 לאפריל הוא כבר בחנויות.

http://www.youtube.com/watch?v=5-e7NFINJas

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.