שנה חדשה, אייפדים חדשים: כשנה לאחר צאת האייפד מיני הראשון שהכניס את אפל לעסק לשוק הטאבלטים הקטנים-בינוניים, ולאחר שהתחרות מצד גוגל, שהשיקה את הנקסוס 7 החדש עם מסך Full HD ומפרט שלא מבייש אפילו טאבלטים גדולים יותר, אפל חייבת להגיב כמו שצריך כדי עדיין להישאר דומיננטית. אז מה חדש באייפד מיני?

האייפד מיני 2 (או iPad Mini Ratina Display בשמו המלא) מגיע עם מסך 7.9 אינצ' ולראשונה הוא מקבל את מסך ה-Retina Display עם 326ppi האיכותי, אותה חדות כמו באייפון רק בגדול יותר. מבחינת הביצועים, הוא גם מגיע עם ה-A7 (כפול ליבה Cyclone מתוצרת אפל) עם טכנולוגית ה-64 ביט שהוכרז ב-iPhone 5s החדש, כולל שבב ה-M7. גם חיי הסוללה נשארו על 10 שעות כמו ב-iPad Air, כשיש לו גם תמיכה רחבה יותר ב-LTE, מצלמת FaceTime HD משודרגת וזיכרון 1GB RAM. למרות כל השמועות, אפל לא הוסיפה את החיישן הביומטרי, ה-TouchID בכפתור הבית וגם לא בצבע זהב.

iPad Mini 2 Ratina Display hand

העיצוב עבר שינוי קל ביחס לדור הקודם וכעת ה-iPad mini 2 דומה יותר ל-iPad החדש והגדול יותר. בצד הפיזי, הטאבלט עדיין דק למדי (7.5 מ"מ עובי), קל משקל (331 גרם או 341 גרם לגרסת ה-LTE) ומעט יותר קומפקטי במידות החיצוניות. לגבי הצבעים, כמו שאמרנו אין זהב ונשארנו עם לבן ושחור.

מבחינת מחיר, ישנה עליה. ה-iPad Mini 2 החדש יעלה $400 לדגם הבסיסי (16GB Wi-Fi) במקום $330 לדגם הקודם ויגיע בנפחים של 16/32/64GB אשר מקפיץ את מחירו עד $699 לגרסת 128GB WiFi או $829 ל-128GB LTE ויושק במהלך חודש נובמבר בחנויות. אגב, מי שעדיין מעוניין בדור הקודם, אפל תמשיך למכור אותו במחיר נמוך יותר של $299.