אפל מגיבה לראשונה על הטענות לפיהן ה-iPhone 6 Plus  החדש שהושק רק לפני ימים בודדים מתעקם בכיסם של המשתמשים, כשלפי שעה מספר המשתמשים שסובלים מבעיה זו נמוך בהרבה מכפי שתואר.

כיממה לאחר חשיפת 'מחדל' המכשירים המתעקמים, שהספיק בינתיים להבעיר את כל הרשת, יוצאת החברה עם תגובה רשמית לתקשורת לפיה סך הלקוחות שחוו את בעיית ההתקפלות הוא תשעה משתמשים בלבד – ולא כפי שנטען בהתחלה. בהודעה רשמית שפורסמה ב-Wall Street Journal מודה אפל כי אכן המשתמשים חוו כיפוף קל בעת נשיאת המכשיר בכיס, אך יחד עם זאת מספרת כי מדובר במקרה נדיר וראשון מסוגו, שאינו מתרחש באופן תדיר. בתוך כך, החברה כבר הודיעה כי תציע פיצוי הולם לרוכשים שחוו את הבעיה וכי היא נוטלת אחריות מלאה.

"מכשירי האייפון שאנחנו מייצרים מתכוננים בקפידה ומהונדסים כך שיהיו גם יפים וגם חזקים. מכשירי ה-iPhone 6 ו-iPhone 6 Plus בעלי הגנה מירבית עם שימוש באלומיניום ופלדת אל חלד בין החזקים בתעשייה הטכנולוגית כמו גם בזכוכית העוטפת את המסך שמוגדרת כחזקה ביותר.כמו כן, לאורך כל מחזור הפיתוח אנו מבצעים בדיקות קפדניות למכשיר כך שיעמוד בתנאים קשים במיוחד. הבדיקות כוללות בין היתר רכיבה על אופניים תוך הפעלת כוח פיזי שאינו סביר, הליכה, ישיבה ועוד מספר בדיקות שמטרתן לבדוק את עמידותו של המכשיר.

קרא עוד:  ויוו הכריזה על Y17 טלפון שוק ביניים חדש

יחד עם זאת, אנחנו מודעים לבעיית האייפונים המתעקמים ועד כה קיבלנו פניות מתשעה משתמשי iPhone 6 Plus. אנו, כחברה, נדאג כמובן לפצות את הרוכשים ונבטיח כי מקרים כאלו לא יחזרו בעתיד".

הרשת ממהרת להספיד
כצפוי, מיד לאחר הפרסום ברשת, העיסוק בסוגיית האייפונים המתעקמים הפך במהרה לשיחת היום. בתוך כך, הועלו סרטונים רבים המשווים את החוזק של מכשירים שונים, כמו הדוגמה הבאה של Unbox Therapy שהשווה את החוזק של HTC One M8, Moto X ואחרים אל מול ה-iPhone 6 Plus.

באופן לא מפתיע יש לומר, גם סמסונג הצטרפה למסיבה, שכן עבורה הסוגייה היא סיבה למסיבה להעלאת קרנו של מכשיר ה-Galaxy Note Edge בעזרת שלל פרסומות שלועגות למכשיר הפאבלט החדש מבית אפל. במשך השנים, ידעה אפל לא מעט סוגיות שהופרכו ויצאו מכלל פרופורציה – כפי שניתן להסיק כי יקרה גם במקרה הנוכחי.