עוד לפני שהכרנו את ה-iCloud, שירותי הענן של אפל התחילו ב-MobileMe. זהו שירות ענן שיוצר על ידי אפל אשר שוחרר ב-5 בינואר בשנת 2000 כ-iTools, והציע מגוון פתרונות למשתמשי אפל ובניהם אפשרות לבצע איתור של המכשיר מכל מקום, אחסון בענן והגדלת נפח הדואר האלקטרוני, גיבוי וסנכרון אנשי הקשר ולוח השנה, גלריית תמונות ברשת,  ועוד. השירות היה זמין למשתמשי Mac OS X,Windows, iPad, iPhone, ו-iPod Touch, אולם כעת, אפל מכריזה כי השירות ייסגר ויוחלף סופית על ידי שירות ה-iCloud.

>>עוד בנושא: iCloud: אז איך זה בעצם עובד?

בכניסה לדף השירות באתר אפל נתקל בהודעה לפיה השירות לא מקבל משמשים חדשים, אך אלו שרשומים יוכלו להנות משירות רגיל עד ה-30 ליוני. אם נכנס לאתר ההתחברות לשירות, נתקל בהודעה האומרת: "זה הזמן לעבור ל-MobileMe. iCloud מסתיים ב-30 ליוני". אם עדיין יש ברשותכם חשבון, תוכלו להתחבר לשירות דרך האתר אולם מומלץ לגבות את כל המידע שבשירות לפני שייסגר.

שירות ה-iCloud אשר הוכרז ב-6 ליוני מחליף למעשה את MobileMe ומגיע כחלק מ-iOS 5. השירות מציע סנכרון וגיבוי אוטומטי לכל התכנים האישיים, אם זה מייל, תמונות, אנשי קשר, הגדרות המכשיר ומידע אישי וכן אפשרות איתור, ואחסון של עד 5GB חינם.