"סטיב נפטר בדיוק לפני שנה, היום היה יום עצוב וקשה לכולנו", בוחר טים קוק לפתוח את מכתבו אשר פורסם בעמוד הראשי באתר Apple. היום, ה-5.10, בדיוק לפני שנה, נמצא סטיב ג'ובס מת בביתו, כאשר בגיל 56 השאיר אחריו אישה וארבעה ילדים.

כחודש לפני שנפטר, התפטר ג'ובס מתפקידו כמנכ"ל אפל ומינה במקומו את טים קוק אשר החליף אותו בעבר, כאשר יצא להלחם במחלתו, והיה מנכ"ל אפל במשך תקופת זמן. לפני קצת יותר משנה, החליט ג'ובס כי לא יוכל להלחם במחלתו תוך כדי עבודה, והגיש את התפטרותו לאלתר. מאז, מכהן טים קוק כמנכ"ל החברה. מפני שזו החברה שג'ובס הקים והחתים בה את חותמו בצורה עמוקה ביותר, הכל חושבים שהיא אינה חברה שיכולה להתנהל באותה צורה על ידי מישהו אחר. ואולם גם בידי טים קוק חברת אפל מרקיעה שחקים ולא מועדת לרגע.

בחודש אוקטובר של 2011, רבים ציפו לראות באירוע "Let's Talk iPhone",  מכשיר iPhone 5 חדשני לגמרי, אך "כל מה שקבלנו" היה iPhone 4S, נגני iPod מוזלים ו-iPod Touch לבן. כולם הביעו את אכזבתם הרבה, תוך כדי טיעונים שאפל לא תחזור לקדמותה. ואולם, ה-iPhone 4S התגלה על מהרה כהצלחה מסחררת כאשר עלה לראש טבלת המכירות מייד עם השקתו, והודח משם רק ימים ספורים לפני השקת ה-iPhone 5. מאז מותו של ג'ובס גם הוצג מכשיר iPad חדש, אשר כלל בתוכו מעבד חזק יותר, מסך Retina, מצלמה טובה יותר וכו', ושהיווה ממשיך דרך מצויין למלך הטאבלטים, ה-iPad 2. מאז פטירתו של ג'ובס, הספיקה אפל לעלות למעמד החברה בעלת השווי הגבוה בעולם, כאשר שוויה נאמד על יותר מ-600 מיליארד דולר. החברה השנייה בעלת השווי הגבוה בעולם היא Google, אשר שוויה נאמד על בערך 250 מיליארד דולר, ומעט אחריה נמצאת Microsoft.

קרא עוד:  מתעדכנים גם בטלגרם בכתבות האחרונות

עם השקתו של ה-iPhone 5 וסדרת נגני ה-iPod החדשים, כולם הבינו שאפל היא עדיין חברה מובילה, עם או בלי סטיב ג'ובס. גם אם נפטר, הרעיונות שלו, המחשבה שלו, והיצירתיות שלו, מהווים נקודה למחשבה עבור כל אחד ממנכ"לי החברות הגדולות האחרות, ויישארו בחברת Apple על כל מנכ"ליה העתידיים לבוא. " 'אמנים טובים מעתיקים, אמנים גדולים גונבים' ", ציטט פעם את פיקאסו, "ואף פעם לא התביישנו לגנוב רעיונות גדולים".