אמש (ו'), שחררה אפל (Apple) את גרסת הבטא הפומבית של מערכת ההפעלה הבאה, iOS 9. משמעות הדבר היא שכל משתמש שמעוניין, יוכל להתקין גם הוא ולבחון את גירסת הבטא החדשה בטרם תשוחרר בספטמבר – אפשרות שהייתה שמורה עד כה למפתחים רשומים של החברה.

למרות שזוהי אינה הפעם הראשונה בה אפל משחררת גרסאות בטא פומביות, שכן לפני מספר חודשים שחררה את גרסת הבטא של 8.3 שניתנה גם היא להתקנה פומבית, זוהי הגרסה המשמעותית הראשונה אותה משחררת בצורה זו – בניגוד ל-8.3 שהיוותה למעשה גרסת ביניים ולא הכילה מגוון כה רב של אפשרויות חדשות למשתמשים.

כך תתקינו בעצמכם

ראשית, נזכיר כי מערכת ההפעלה החדשה, iOS 9, מתאימה למכשירי האייפון 4S ומעלה, כל דגמי האייפד מיני, אייפד 2 ומעלה והאייפוד טאצ' בדורו החמישי. יחד עם זאת, נציין כי מכיוון שמדובר בגרסת בטא, עלולים המשתמשים להיתקל בבאגים בלתי צפויים ואף הפעלה מחודשת של המכשיר מפעם לפעם – לכן אין אנו ממליצים להתקין את הגירסה באם מדובר במכשיר הראשי שלכם.

על מנת להתנסות עם הגרסה החדשה בטרם תשוחרר רשמית, אנו ממליצים לגבות את כל תוכן מכשירכם באמצעות תוכנת ה-iTunes בגרסתה האחרונה. יש לציין כי אין לגבות באמצעות שרותי הענן של החברה, ה-iCloud, שכן הגיבוי לא ישוחזר כראוי. בנוסף, יש להיעזר במדריך הבא שמפורסם באתר החברה, על מנת להכניס את גיבוי מכשירכם לארכיון במידה ותתקלו בבעיות במהלך השחזור, או לפעול על-פי ההנחיות הבאות.

קרא עוד:  בשל מגבלות אפל, אלפי מכשירי iPhone נזרקים לפח בכל חודש

1. חברו את מכשיר ה-iOS שברשותכם למחשב, אתרו אותו ולחצו על תפריט Summery ולאחר מכן על לחצן Backup Now (גבה כעת) (להורדת התוכנה העדכנית של ה-iTunes)

yosemite_itunes12_iphone_backup

2. לאחר השלמת הגיבוי יש לגשת לתפריט העליון בתוכנה, לבחור בתפריט ה-Devices ולאתר את הגיבוי שזה עתה יצרתם.

3. כעת, יש ללחוץ על מקש ימני בעכבר על הגיבוי עצמו ולבחור באופציית Archive.

yosemite_itunes12_iphone_backup_preferences_archive_hover

עתה, יהיה עליכם להוריד פרופיל שיאפשר לכם להתקין את גרסת הבטא הציבורית ישירות מהמכשיר עצמו באמצעות מנגנון ההורדה מהאוויר.

1. נווטו ממכשיר ה-iOS שבאמצעותו אתם קוראים כתבה זו לכתובת הבאה, על מנת להוריד את הפרופיל למכשירכם.

2. כעת, בחלון שייפתח בפניכם, יהיה עליכם לאשר את התקנת פרופיל הבטא הציבורית ולהקיש את קוד הגישה למכשירכם (באם קיים אחד כזה) ללחוץ על כפתור Install

iOS 9 update

3. סיימתם. לאחר מספר דקות, תקבלו התראה קופצת המבשרת לכם כי ניתן להתקין את גרסת הבטא הציבורית על מכשירכם.

 

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.