אפל שיחררה את הבטא השנייה של OS X – אל קפיטן, גרסה 9 ו- watchOS לקהילת המפתחים שלה, ובכך היא פותחת באופן רשמי את מחזור הבטאות המוכר שככל הנראה יעמוד על שיחרור בטא חדשה אחת לשבועיים (ומדי פעם 3 שבועות), במהלך שלושת החודשים הקרובים עד להשקת הגרסאות באופן פומבי.

יציבה יותר

בעוד הבטא הראשונה של גרסה 9 הציגה מגוון גדול של בעיות כשהעקריות הן חימום המכשיר וחיי סוללה קצרים במיוחד, נראה כי הבטא השנייה ששוחררה תחת המספור 13A4280e משפרת נושאים אלו ואחרים, אך היא רחוקה מאוד מלהיות יציבה או שמישה כאשר שיחות FaceTime לא עובדות על מכשירי אייפון 6 או 6 פלוס וכן על האייפד אייר 2, יצירת פרופיל Apple ID דרך Game Center עשוי לגרום לקריסה של האפליקציה ועוד.

הבטא החדשה לא כוללת את אפליקציית ה- News החדשה או את אפל מיוזיק (אפילו האייקון של האפליקציה עדיין נותר כמו שהוא), אולם היא כן כוללת מספר שיפורים ושינויים קלים וביניהם: אייקון חדש לאפליקציית הפודקסטים שבבטא הראשונה של גרסה 9, עבר מתיחת פנים קלה. שמה של אפליקציית העזר של השעון שונה מ- Apple Watch ל- Watch. ההגדרות של הספארי זכו לעדכון עם הוספתן של אפשרויות חדשות להצגה או הסתרת ה- Tab Bar וה- Favorites Bar.

להסיר אפליקציות לפני העדכון

פיצ’ר חדש שלמעשה הושק כבר בבטא הראשונה אולם התגלה רק בבטא השניה הוא שגרסה 9 מציעה להסיר אפליקציות כבדות מהמכשיר ולהתקין אותם מחדש אחרי העדכון. יכולת זו נועדה ככל הנראה להשלים את פועלה של אפל לצמצום נפח האחסון הדרוש עבור עדכוני הגרסאות, במטרה לדחוף יותר משתמשים לשדרג את המכשירים שלהם לגרסה העדכנית ביותר, גם באופן אוטומטי.

קרא עוד:  גוגל משיקה את הדור הבא של ה-SMS בארה"ב

מעבר להצגת שיפורים ותוספות קלות במערכת ההפעלה, גרסה 9 מתמקדת באינטיליגנציה, כשאפל רוצה שמערכת ההפעלה שלה תהווה אלטרנטיבה לאנדרואיד ולפיצ’ר ה- Google Now החכם. בעוד הבטא הראשונה לא כללה שום עדות לאינטיליגנציה משופרת של מערכת ההפעלה, וההצעות של סירי במסך החיפוש המחודש היו די גרועות, נראה כי הבטא השניה מתחילה להציג שיפור בנושא זה, כשהאפליקציות ואנשי הקשר המוצעים רלוונטיים יותר וכן בהגדרות של מערכת ההפעלה אזור החיפוש הורחב להציג אפשרויות בחירה לאפליקציות ועוד. אך עדיין נראה שאת מלוא היכולת המובטחת בנושא נראה רק החל מהגרסה הבאה, שככל הנראה תושק גם כבטא הפומבית הראשונה.

השנה, iOS תצטרף ל- OS X כאשר אפל תשיק בטא פומבית לגרסה 9 בחודש יולי הקרוב, לקהל משתמשים רחב יותר מקהילת המפתחים במטרה לקבל משוב נרחב יותר לגבי באגים ובעיות ולטפל בהם לפני ההשקה הסופית של הגרסה החדשה.

כתב: נטי שוחט ופורסם לראשונה באתר iPhones