בתום מספר שבועות של בדיקות וגרסאות בטא ששוחררו לציבור מפתחיה, משחררת הערב אפל את עדכון הגרסה 8.3, הטומן בחובו מספר לא מבוטל של אפשרויות חדשות בהן בשורה משמחת במיוחד גם עבור המשתמשים הישראלים.

העדכון החדש שמשקלו נאמד בכ-285 מגה-בייט, אך עשוי להשתנות בהתאם לדגם המכשיר וגרסתו, מכיל, מלבד תיקוני באגים שונים, גם מקלדת ריגשונים (אמוג'י) חדשה שתקל על המרבים להשתמש במקלדת להבעת רגשות. נוסף לצורת המעבר בין האמוג'ים השונים שהשתנתה במעט, מכילה המקלדת גם ריגשונים בצבעי עור חדשים – כהתחשבות במגדרים השונים. בנוסף, המשתמש יכול לבחור עתה את צבע העור של הריגושון עצמו (במידה ומדובר בדמות) על-ידי החזקה ובחירה קצרה.

הכתבה ומפות בעברית

העדכון החדש מוסיף עימו אפשרות חדשה לישראלים ולראשונה תאפשר הכתבה בעברית. כך לדוגמא, בעת כתיבת הודעה המשתמש יוכל ללחוץ על אייקון המיקרופון הנמצא בצידו הימני של המקלדת ולהקריא את הטקסט אותו הוא מעוניין לכתוב. עם זאת, חשוב לציין כי על מנת להפעיל את אפשרות זו, יהיה על המשתמש לנווט לעבר אפליקציית ההגדרות/מקלדות ומשם להפעיל את האופציה.

apple maps hebrewגם אפליקציית המפות של אפל זכתה לגיור וכעת הרחובות מוצגים בשפה העברית כמו גם שפת הניווט בדומה לאפליקציית וייז ודומותיה.

אופציה חדשה שנרשמה בגרסה הנוכחית ואינה נצפתה בגרסאות קודמות, מאפשרת למשתמשים לייצור  מעיין חלוקה באפליקציית ההודעות שתסווג הודעות מאנשי קשר מוכרים שברשימת אנשי הקשר וכאלו שלדעתה נחשבות כספאם – הסוף להודעות תרומה מקבר רחל?

אופציה נוספת וחשובה לא פחות קשורה למשתמשי שרותי המייל של גוגל, כשזו מביאה את מנגנון האימות הדו-שלבי גם לגרסה הנוכחית.

מלבד זאת, מתקנת החברה שורה ארוכה של באגים ובעיות שונות שהתגלו בגרסאות הקודמות. בין התיקונים שנרשמו ניתן למצוא בעיות סינכרון וגיבוי הקשורות לשרותי הענן של החברה, הודעות iMessage שאינן תפקדו כהלכה, שיפורים במרכז הבקרה ומספר תיקונים שונים בגזרת טכנולוגיית התשלומים החדשה, Apple Pay, אותה השיקה לפני מספר חודשים. בנוסף, תוקנו גם בעיות שונות הקשורות לקליטת הרשת האלחוטית ובעיות בדפדפן החברה שאינו תפקד לעתים כאשר המשתמש גלש ברשת הסלולרית.

גם מחזיקי המכשירים הישנים שסבלו רבות מאז שחרורה של גרסת 8 הראשונה יהנו מהעדכון. על-פי דיוווחים שונים שהתקבלו ברשת, מורגשת עלייה בביצועים בעיקר לציבור מחזיקי ה-iPhone 4S, שכפי הנראה זהו העדכון האחרון אותו יקבל.

נוסף לעדכוני הבאגים והאפשרויות השונות, הוסיפה החברה גם תמיכה בשרותי הרכב של החברה, CarPlay. מדובר למעשה במערכת בידור לציבור הנהגים הנשלטת בעזרת פקודות קוליות, דרכה יוכל המשתמש להפעיל פונקציות שונות כגון ניווט, ניגון מוזיקה, שליחת הודעות ועוד.

לצד העדכון המשמעותי לו חיכו משתמשים רבים, הודיעו קבוצות ההאקרים שעוסקים בפריצות ה-Jailbreak כי העדכון חוסם למעשה את חורי האבטחה עליהם התבססו פריצות ה-Jailbreak הקודמות, על כן מומלץ לציבור הפורצים למיניהם לשמור מרחק מהגסה הנוכחית – לפחות עד אשר יודיעו אחרת.

כבכל עדכון, גם העדכון הנוכחי זמין למכשירי ה-iPhone 4S ומעלה, iPad 2 ומעלה, iPad Mini ומעלה ומכשיר iPod Touch דור חמישי. את העדכון ניתן להוריד ישירות מהמכשיר דרך מנגנון ה-OTA או לחילופין דרך תוכנת ה-iTunes.

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.