במהלך מפתיע ומהיר במיוחד, אפל שיחררה את גרסת ה-iOS 7.1 באופן רשמי היום לציבור הרחב. העדכון מיועד למכשירי ה-iPhone ובראשם ה-5s והחל ממכשירי ה-iPhone 4 ומעלה או ה-iPad 2 ומעלה, כולל iPod דור חמישי וה-iPad Mini.

רוב החידושים בגרסה החדשה אינם נראים לעין ורובם מתחת לפני השטח. כך העדכון מביא לראשונה את התמיכה ב-CarPlay, היכולת החדשה מבית אפל להתחבר לתושבת ייעודית ברכבים חדשים ולהתממשק למסך ולמערכת הסטריאו ומאפשר למשתמש להפעיל מוזיקה, לנווט במפות, לחייג ולקרוא הודעות הכל דרך מרכז השליטה שברכב.

עוד שינויים הם בעיקר קוסמטיים, כמו האפשרות לשלוט באופן ידני בפעולת האזנה של Siri על ידי לחיצה של כפתור הבית, פיצ’רים חדשים ב-iTunes Radio כמו האפשרות ליצור רשימת תחנות מועדפות לפי שיר או אמן, לרכוש אלבומים שכרגע מאזינים להם ועוד. ישנם גם שינויים עיצוביים קלים, יכולת הפעלת HDR באופן אוטומטי ב-5s, תיקון באגים ושיפור מערכת ה-TouchID בזיהוי טביעות אצבע. ישנם תיקוני באגים שונים ובעיקר אולי גם פתרון לבעלי ה-iPhone 4 אשר התלוננו על בעיות איטיות, כך לפי ההצהרה הרשמית של אפל.

רק לפני חודש אפל שחררה את הבטא 5 לגרסת ה-iOS 7.1, ולפי ההשקה הרשמית היא נוהגת להוציא גרסה סופית ואחרונה (Gold Master), אולם הפעם היא בחרה להביא את העדכון מוקדם מהצפוי, אולי בשל הרצון שלה להתקדם ולהדגים למשתמשים והיצרניות את יכולות ה-CarPlay.

קרא עוד:  סקירה: OnePlus 7 Pro - מהיר יותר, מרשים יותר, יקר יותר

את העדכון בגודל 268 מגה בייט תוכלו להוריד דרך הגדרות המכשיר באופן אוטומטי, או דרך חיבור המכשיר למחשב ושימוש בתוכנת ה-iTunes. יש לשים לב כי העדכון מבטל את הפריצה (Jailbreak) של evasi0n ששוחררה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.