כחודש וחצי לאחר שחרורה הרבתי של גרסת iOS 7.1 שהיוותה את השינוי המשמעותי ביותר לו זכתה מערכת ההפעלה השביעית מרגע שחרורה, משחררת אפל את גרסת הביניים 7.1.1, הצפויה להיות הגרסה האחרונה לפני שחרורה של מערכת ההפעלה הבאה של החברה, iOS 8.

שלא כמו הגרסה הקודמת, שכללה שינויים ויזואליים רבים לצד מתן מרחב נשימה למחזיקי האייפון 4 המיתולוגי וכמו גם השקתה הרשמית של מערכת iOS ברכב, מתמקדת גרסה זו בעיקר במקצה שיפורים ובתיקוני באגים כפי שדווחו לה על ידי מפתחיה, וכן שיפור מנגנון הזיהוי של חיישן טביעת האצבע המוטמע באייפון 5S. הגרסה החדשה הנושאת את מספר ה-Build 11D201 זמינה להורדה ישירות דרך מערכת העדכונים מהאוויר (OTA) או לחילופין דרך תוכנת ה-iTunes. בהתחשב בעובדה שהגרסה החדשה היא למעשה גרסת ביניים ואחרונה כפי הנראה במערכת השביעית  כאמור, גודלה קטן למדי ועומד על 26 מגה בלבד. יחד עם זאת, חשוב לציין כי גודלה עשוי להשתנות בהתאם לדגם המכשיר וכן לגרסה העדכנית בה המכשיר נמצא.

בדומה לגרסה הקודמת, גרסת 7.1, גם הגרסה הנוכחית חוסמת את מרבית חורי האבטחה עליהם התבססה הפריצה האחרונה, על כן ממליצים ההאקרים למשתמשים אשר פריצת ה-Jailbreak משמעותית בעבורם לא לעדכן לגרסה החדשה שכן בלתי ניתן לבצע חזרה לאחור (שנמוך). אחד מבכירי הקהילה המתמקדת בפריצות מערכות ההפעלה של אפל,  ציין כי על אף שהגרסה מתמקדת בתיקוני באגים כאמור, כללי הזהירות אינם השתנו וההנחיות לבעלי המכשירים הפרוצים נשארו כשהיו.

קרא עוד:  הפתעה: יש פריצה ל-iOS 12.4, ולא צריך מחשב

בעוד מרבית המשתמשים עסוקים בהתבוננות על הגרסה החדשה, נציין כי אפל תערוך את אירוע המפתחים WWDC בחודש יוני הקרוב בו היא צפויה לחשוף את מערכת ההפעלה הניידת הבאה, iOS 8, ובנוסף גם גרסה חדשה למערכת ההפעלה השולחנית שברשותה.

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.